Starší dorost se po výbuchu v Karviné znovu přihlásil o čtyřku! Porazil Pardubice!

Pardubickému týmu už o posun v tabulce nešlo, přesto nic nepodcenil a jeho soupiska nepostrádala v aprílovou neděli ty nejzkušenější borce. Hostivař byla dosud jediným celkem, kterému se podařilo tradičně velice kvalitní Autosklo v letošní sezóně přehrát a vzhledem k pátečnímu výbuchu v Karviné, hodlala uspět i tentokrát. (foto: Jana Nekolová)

0:0, 1:0, 0:0

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 29:24 Čejka (J.Vaniš, Kubeš) .
Rozhodčí: Volkán, Vaňourek . Vyloučení: 5:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 34:31 . Průběh utkání: 1:0 .

Štoural (Dušák) - Kubeš, D.Vaniš, Novotný, Kořínek - J.Vaniš, Čejka, Zyta, T.Lhota, Nocar, L.Lhota, Plohmer, Zámečník, Jachek, Maťocha

Foršt (Habětínek) - A.Bucek, Deml, Kvapil, Mikulecký, Školoudík, Tajovský - Augustýn, Blažek, J.Bucek, Kouba, Krištof, Moravec, Richter, Strouhal, Šimek, Novák, Zajíček

Vzhledem ke stále oslabené sestavě to neměl být pochopitelně snadný boj. Oproti pátečnímu duelu vyztužil sestavu pouze útočník Jachek, v brance vystřídal Dušáka o rok mladší Václav Štoural.

A vedl si znamenitě. Hostivařští vstoupili do utkání s podobnou taktikou, která slavila úspěch už v posledním zářijovém víkendu loňského roku. Pardubičtí měli problém s přechodem středního pásma a Štourala v první části ohrožovali spíše z větší vzdálenosti. To hostivařští vyčkávali na rychlé protiúdery a Foršt v brance Pardubic se musel především před prvním útokem domácích držet v koncentraci. Hráči Autoskla nevyužili v první části přesilovou hru, na druhé straně pálil slepými především Jiří Vaniš a oba týmy tak šly do kabin za bezbrankového stavu.

Úvodní minuty druhé části patřily rozhodně soupeři, který měl míček více na hokejkách a svíral domácí v jejich pásmu. Naštěstí pro Hostivař, bez přesných střeleckých pokusů! Hostivař ustála i další oslabení a v závěru prostředního dějství taktéž přičichla k početní výhodě, se kterou si poradila lépe než soupeř a byl to kanonýr Čejka, který v závěru třetiny dostal svůj tým do vedení.

Jednobrankové vedení dávalo Hostivaři naději, bylo ale jasné, že soupeř do Prahy nepřijel jenom na výlet. Už po minutě přišlo chybné střídání domácích a soupeř dostal šanci k vyrovnání. Bránící čtveřice s pozorně chytajícím Štouralem v zádech se ale překonávali. Hostivař musela ustát i další oslabení a závěrečný tlak hostí za pomocí powerplay. Štoural v utkání předvedl několik skvělých zákroků, ten nejdůležitější si ale ponechal do poslední minuty, kdy na brankové čáře zneškodnil jasnou tutovku hostujícího útočníka. Čas ubíhal a domácí s vypětím všech sil zápas dotáhli k nejtěsnější výhře 1:0, která je opět vynesla na čtvrté, postupové místo, o jeden bod před Kladno. Přímý postup do čtvrtfinále ale ještě bude muset potvrdit domácím utkáním s Olomoucí.

Václav Štoural (brankář HBC Hostivař) - Utkání určitě hodnotím pozitivně. Na Pardubice jsme byli připraveni a hráli jsme přesně to, co jsme chtěli hrát. Hráli jsme jako tým a to bylo na hřišti dost znát.

Ondřej Nocar (útočník HBC Hostivař) - Utkání bylo velmi vyrovnané, ale myslím, že jsme byli o něco lepší. Hlavním hrdinou byl náš gólman Václav Štoural, který předvedl neskutečný výkon a podržel nás v rozhodujících chvílích. Na druhou stranu gólman Pardubic chytal taky dobře. Pro nás jsou to důležitý body a další zkušenost, jak hrát proti výbornému soupeři.

Marek Zyta (útočník HBC Hostivař) - Zápas byl velmi vyrovnaný. My jsme nastoupili s dobrou taktikou, která nám dost pomohla, stejně jako výborně chytající gólman. A po gólu, který nás posunul do vedení, jsme si došli pro zaslouženou výhru.