18.11.2016 Reportáž

S Kelty nejsou žerty! Mladší žáci se na další výhru pořádně nadřeli!

Mladší žáci se v dalším utkání podzimní části pořádně nadřeli a o výhře nad Kelty rozhodli až ve třetí periodě! V následujícím víkendu si dopřejí zaslouženého volna.

11.kolo, neděle 13.11.2016

5:2

1:0, 2:2, 2:0

KEL

Kelti 2008

Branky a nahrávky: 8:56 Ferfecki (Mikšovský), 13:09 Lehner (Šťastný, Grepl), 21:05 Grepl (Šťastný, Lehner), 31:04 Šťastný, 31:24 Lehner (Šťastný, Grepl) .
Rozhodčí: Augustýn, Novák . Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 29:22 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2 .

Keprt (od 25.Drahoš) - Sucharda, Houška, Ilušák, Zámečník, Smetana, Mikšovský - Lehner, Šťastný, Grepl, Štamfest, Malysz, Stoulil, Nguyen, Ferfecki, Prager

Němčík – Havel, Zonek, Váca, Dobřemysl, Janošek, Bertoš, Stolejda – Dvořák, Rosický, Endrle, Horel, Chromek, Hájek, Stefanidis, Vokůrka, Havel, Krbec

Hostující tým od začátku utkání výborně bránil a díky brance Štěpána Ferfeckiho vedla Hostivař po první části jen 1:0.

Od druhé třetiny se hra více otevřela, čehož využil Petr Lehner a zvýšil na 2:0. Kelty druhá branka nepoložila, když brzy snížil Chromek. Hra zůstávala vyrovnaná a přelévala se ze strany na stranu. Ve dvaadvacáté minutě předvedla pohlednou kombinaci útočná trojice Lehner-Šťastný-Grepl, z níž jako střelec vzešel poslední jmenovaný. Hosté ale nečekali na odpověď dlouho a po třinácti vteřinách snížili opět na rozdíl jediné branky. Kelti poté přidali na tlaku, žádná branka už ale nepadla a Hostivař tak šla do třetí části opět s nejtěsnějším vedením.

Brankáři se činili. Brzy ale zaúřadoval Adam Šťastný a zvýšil na 4:2! Dobře hrající trio se poté radovalo znovu už po dvaceti sekundách, když po další kombinační akci přidal pátou branku Lehner. Výsledek 5:2 si už hostivařští pohlídali až do konce zápasu a slavili již jedenáctou výhru podzimu!

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - „Zajímavý zápas, o poznání vyrovnanější než který jsme odehráli na hřišti Keltů. Mile mě Kelti překvapili. O to víc musím pochválit své kluky, že nic nevynechali, snažili se pořád hrát kombinační hokejbal. Díky dobrému napadání a pěkným souhrám dokázali rozebrat obranu Keltů a vstřelit důležité branky."

Roman Novák (trenér SK Rebel Praha) - „I přes porážku hodnotím náš výkon jednoznačně pozitivně. Všichni hráči nechali na hřišti maximum, podpořil nás výborně chytající Kuba Němčík a s lídrem soutěže jsme sehráli vyrovnanou partii, kterou rozhodly drobné chyby. A ty Hostivař nemilosrdně trestala. Pěkné utkání, které muselo bavit nejen hráče, trenéry ale i diváky. Jen víc takových!“

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!