13.03.2017 Reportáž

Proti šesti statečným! Mladší žáci uspěli i proti Hýskovu!

Mimořádně vyrazili Hostíci již v sobotu do Berouna, kde je očekávali brzy ráno hýskovští Coyotes. Dal se očekávat vyrovnaný zápas. Hýskovští jdou herně nahoru...

14.kolo, sobota 11.3.2017

HYS

Coyotes Hýskov

2:5

1:3, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 3:53 Ferfecki (Stoulil), 9:38 Zámečník, 10:40 Ferfecki (Malysz), 22:43 Stoulil (Zámečník, Ferfecki), 25:43 Prager (Lehner) .
Rozhodčí: Martis, Kalabza . Vyloučení: 1:0 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 24 . Střely na branku: 11:28 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5 .

Kupec - Bureš, Slabý, Frolík, Kupec, Čihák

Drahoš (od 31.Soukup) - Zámečník, Ilušák, Houška, Mikšovský - Stoulil, Ferfecki, Malysz, Prager, Smetana, Lehner, Zavřel

Jaké však bylo překvapení, když nám ještě před branami opět zavřeného areálu Keltů, trenéři domácích oznámili, že mají pouze pět hráčů do pole. Sestavou jim notně zamávala marodka a jarní prázdniny. Škoda, mohl to být opravdu kvalitní match...

S oslabeným, ale výškově převyšujícím soupeřem jsme začali poměrně vyrovnaný souboj, ale již ve čtvrté minutě otevřel skóre Štěpán Ferfecki po přihrávce přípravkáře Toma Stoulila, 0:1. Záhy na 1:1 srovnali Kojoti gólem z hole Adama Slabého a jelo se od znovu. V desáté minutě napřáhl na modré Daniel Zámečník a míček trefil přesně pravý horní růžek branky kojotů, kdy brankáři Michalu Kupcovi zdatně clonili naši hráči, ale vlastně i vlastní obránci. Za dalších 61 vteřin přidal gól opět Štěpán Ferfecki, kdy zpracoval přihrávku od Marka Malysze a z otočky zasunul míček za záda hýskovského brankáře. 1:3.

Druhou třetinu začali lépe borci z Hýskova a již v úvodu opět skóroval Slabý po nahrávce Martina Kupce, 2:3. V závěru druhé části se k míčku odraženého od Štěpána Ferfeckého dostal Daniel Zámečník a zatažením po mantinelu až skoro za branku kojotů vyzval žabičkou Tomáše Stoulila a ten z první bravurně zakončil do poloodkryté branky. Hostivař tak stále vedla o dvě branky.

Na začátku třetí třetiny jsme dostali možnost přesilové hry, která trvala jen 16 vteřin. Po rozehrání se k míčku dostal Petr Lehner, naservíroval míček Jonáši Pragerovi a ten se pěknou střelou nemýlil, 2:5. I přes několik dalších šancí na obou stranách se už skóre neměnilo a Hostivař si tak proti oslabenému soupeři dokráčela k další tříbodové výhře.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - "Kluci hráli dobře. Plnili to, co jsme si řekli. Zápas bohužel velmi poznamenala marodka soupeře. Hýskov hrál sice v malém počtu, ale i tak se se zápasem popral. Klobouk dolů před nimi. Nevypustili v rámci možností ani minutu!"