22.10.2017 Reportáž

Povedená první třetina, poté útlum! Mladší dorost přesto přehrál Tygry!

Byl očekáván těžký zápas a Tygři o svých kvalitách skutečně přesvědčili! Hostivař se nakonec radovala z výhry, k ní jí ale pomohla především střelecky úspěšná první část i dobrý výkon brankáře Dostála...

6.kolo, neděle 22.10.2017

7:4

5:0, 2:2, 0:2

MBL

Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 2:56 Mareš, 6:46 Kucharčík (Čejka), 9:09 Waltr (Hroch), 14:07 Vosátka (Kucharčík), 14:43 Bůžek (Vaniš), 22:21 trávníček (Hroch), 25:41 Hroch (Čejka) .
Rozhodčí: Ptáček, Tarantík . Vyloučení: 1:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 24 . Střely na branku: 23:36 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:4 .

Dostál (od 44.Skalický) - Sedláček, Vaniš, Fic, Kolář, Jirsák, Zíma - Kucharčík, Čejka, Vosátka, Mašek, Srp, Bůžek, Trávníček, Mareš, Hroch, Waltr

Fukárek (od 16.do 30. Král) - Cerha, Číhala, Erben, Klimo, Konečný - Kubica, Lhota, Lhota, Litoborský, Müller, Pohl, Vlk, Zejbrdlich

První část měla přitom naprosto vyrovnaný průběh, góly ale padaly výhradně za záda mladičkého brankáře Fukárka. Jako první ho po povedené akci překonal Jáchym Mareš a v sedmé minutě to bylo už 2:0, když se po přihrávce Čejky trefil Samuel Kucharčík. První část se povedla především třetímu útoku Hostivaře, který přidal i třetí trefu! Marek Hroch přihrával z rohu hřiště před branku, kde míček uklidil do sítě pohotový David Waltr, pro kterého to byla první trefa v sezóně. Kdo si myslel, že to bude v úvodním, jinak vyrovnaném dějství vše, mýlil se... Poslední minuta přinesla hned dva slepené góly a zvláště ten první stál za to. Samuel Kucharčík našel zpoza brány efektivní zadovkou před brankou číhajícího Vosátka, pro kterého nebyl problém přidat čtvrtý gól. Sedmnáct vteřin před první sirénou navíc skóroval i Štěpán Bůžek a vedení 5:0 dávalo Hostivaři převelkou naději na tříbodový zisk.

Pětibrankovou ztrátu si soupeř z Mladé Boleslavi rozhodně nezasloužil a bylo jasné, že stále není po zápase. Už po půl minutě snížil agilní Lhota a byla to i posléze Boleslav, která udávala tempo a zasypávala Dostála v brance Hostivaře jednou střelou za druhou. Pražané vyslali na vystřídavšího Krále v brance tygrů první střelu až v osmé! minutě druhé třetiny a byl z toho gól, který vrátil na stranu domácích pětibrankové vedení. Hrochovu nabídku přijal Dominik Trávníček a bez přípravy Krále prostřelil. Už po minutě ale kontroloval druhým gólem Erben a Boleslav stále tlačila. Proti výraznějšímu zdramatizování byl ale především výtečný brankář Dostál, na kterého v prostřední části směřovalo osmnáct pokusů hostí. I přes převahu mladoboleslavských měla poslední slovo ve druhé části opět Hostivař, když Čejkovu střelu ještě Král vyrazil, na pohotovou dorážku Marka Hrocha byl ale krátký. Hostivař vedla i po další patnáctiminutovce o pět branek, soupeř ale stále dokazoval, že se s ním musí počítat.

Lepším týmem byl i v závěrečné třetině a už záhy snížil zásluhou Klima. Dostál se poté několikrát vyznamenal a držel čtyřbrankové vedení až do předposlední minuty, kdy ho střelou do poloodkryté branky překonal Cerha. Na poslední dvě minuty se do klece postavil Marek Skalický a i on se dočkal zákroku, když lapačkou vytáhl pokus hostujícího útočníka. I Fukárek na druhé straně byl úspěšný a zápas, ve kterém oba týmy hrály velice disciplinovaně, s jediným vyloučeným na straně domácích, se blížil ke konci. Hostivař nakonec díky produktivní úvodní části zvítězila nad výborně hrajícím soupeřem z Mladé Boleslavi 7:4, když se prosadilo hned sedm střelců.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Dnes můžeme být spokojeni především s výsledkem, s předvedenou hrou už méně. O osudu zápasu rozhodla první třetina, kdy jsme i přes střeleckou aktivitu soupeře dokázali vstřelit pět branek, zatímco Boleslav neskórovala ani jednou. Další dvě třetiny jsme byli více či méně horším týmem. Z vítězství tak máme všichni velmi rozporuplné pocity. Z obecné mizérie vystupuje snad jen dobrý výkon naši třetí pětky, která odehrála povedené utkání.