16.05.2017 Reportáž

Poslední zápas v hale mladším dorostencům nevyšel! Vysoko prohrál s Letohradem!

Letohrad byl posledním soupeřem, se kterým letos změřil mladší dorost Hostivaře síly na domácí půdě ve sportovní hale Jižního Města...

23.kolo, neděle 14.5.2017

1:9

0:1, 0:5, 1:3

LET

Letohrad

Branky a nahrávky: 43:45 Vosátka (O.Nocar, Krupka) .
Rozhodčí: Koskuba, Šulo . Vyloučení: 3:2 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 72 . Střely na branku: 15:39 . Průběh utkání: 0:9, 1:9 .

Dostál (od 25. Štoural) - Sedláček, D.Vaniš, Fic, Kořínek, Němec, Kolář, M.Nocar - Mašek, Srp, Kucharčík, Krupka, Mareš, Zámečník, Sousedík, O.Nocar, Vosátka, Maťocha

Manučarjan - Gelo, Lux, Hubálek, Kalousek - Faltus, Šafář, Faltejsek, Bečka, Pešava, Bogdány, Levý, Macháček

Už v sobotním odpoledni nastoupila pětice hráčů v dresu staršího dorostu v Pardubicích a v nedělním duelu se pak těšila ze zaslouženého volna. Ze širokého kádru tak dostali konečně příležitost i další hráči, kteří si ale s kvalitou soupeře z Letohradu nedokázali v neděli potykat a především díky výpadku ve druhém dějství vysoko podlehli.

Úvod byl přitom relativně vyrovnaný. Skóre otevřel až v sedmé minutě v přesilové hře letohradský Faltejsek a jeho gól znamenal vedení hostů po první části.

Cílem ve druhé části mělo být zjednodušení hry a vyrovnání. Velkou šanci měla pětice starších žáků, střelbě ale chyběla razance a v brankovišti důraz. Pomoci posléze mohla přesilová hra! Po chybě ale následoval únik Faltuse a jeho přesné zakončení. Hostivař tak inkasovala ve vlastní přesilovce a její hra se rázem zbořila jako domeček z karet. Jinak si totiž nejde vysvětlit výpadek, který zapříčinil v rozmezí dalších čtyř minut další čtyři góly za zády Jana Dostála, kterého hosté vyhnali z branky. Štoural už do konce periody neinkasoval a hosté tak po dvou třetinách vedli vysoko, 6:0.

Bylo zřejmé, že šestibranková ztráta se bude dotahovat těžko. Snahou bylo přesto co nejvíce vyrovnat hru, nedávat soupeři prostor k individuálním průnikům a znemožňovat mu aktivněji zakončení. To se dařilo dlouhých osm minut. Poté se ale dobře uvolnil Macháček a Štourala prostřelil. Skvěle hrající talent s třiadevadesátkou na dresu poté režíroval dalším dvěma trefám a potupná desítka visela ve vzduchu. Závěr ale patřil zkrácené přesilovce domácích. Slušně ji zahrála pětice starších žáků, střelba se ale jevila v neděli jako velký problém. Hostivař se přesto čestného úspěchu dočkala: Ondřej Nocar v situaci dva na jednoho našel lépe postaveného Josefa Vosátku, který tváří v tvář Manučarjana překonal.

Hostivařský mladší dorost tak po delší době prohrál a od Letohradu dostal tvrdou lekci i přesto, že snaha se nedala hráčům upřít. Kvalita ale tentokrát byla především na straně soupeře.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "V první třetině jsme se proti těžkému soupeři drželi, ale gól ve vlastní přesilovce ve druhé části nás položil. Poté tam soupeři napadalo vše a ačkoliv jsme se snažili, soupeř už hrál do konce utkání ve velké pohodě. Nebylo to standardní utkání, ale splnilo účel. Dostali jsme do hry hráče, kteří si ve čtvrtfinálové skupině tolik nezahráli a odhalili další nedostatky. Škoda výpadku ve druhé části. Konečný výsledek nemusel být tak jednoznačný."

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!