28.04.2018 Reportáž

Odstartovala čtvrtfinálová série starších dorostenců! Hostivař se v sobotu ujala vedení!

Ve sportovní hale Jižního Města v sobotním odpoledni započala čtvrtfinálová série starších dorostenců Hostivaře a Kladna... A bylo rozhodně na co hledět!

ČF1, sobota 28.4.2018

4:1

2:1, 1:0, 1:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 4:45 Zyta (Čejka), 8:59 Kubeš (L.Lhota, Čejka), 15:45 J.Vaniš (D.Vaniš), 33:33 J.Vaniš (Čejka) .
Rozhodčí: Pleško, Vokalová . Vyloučení: 6:8 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 118 . Střely na branku: 31:17 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1 .

Štoural (Dušák) - Novotný, Kořínek, Kubeš, Vaniš D., Macek, Němec, Sedláček - Vaniš J., Čejka, Zyta, Lhota T. Lhota L., Nocar, Plohmer, Zámečník, Jachek, Pajas, Němeček, Kucharčík, Srp

Hnátek (Merta) - Procházka, Tománek, Bešťák, Němec, Kamenář, Hudec, Malina, Patera, Brada, Důras, Javorský, Zdrůbecký, Paták, Stříbrný, Tor, Prokop

Utkání nezačalo pro Hostivař špatně a brzy se propracovala k prvním šancím. Hrálo se od podlahy, tak jak se na play-off sluší a patří! Domácím se v páté minutě podařil bleskurychlý přechod skrz střední pásmo a byl to Marek Zyta, který po pravé straně unikl a Hnátka prostřelil. Přišlo ale vyloučení na obou stranách a po vhazování v obranném pásmu přišla chyba, která přinesla vyrovnání. V brankovišti byl Malina důsledný a vyrovnal! Hosté se v dalších minutách viditelně zaměřovali na nejproduktivnějšího hráče soutěže, Jana Čejku, kterého neváhali brzdit za použití nedovolených zákroků. Jeden z nich ztrestal v deváté minutě bombou ze středního pásma obránce Ondřej Kubeš a Hostivař šla opět do vedení. Zvýšit na rozdíl dvou branek mohla v závěru, Hnátek byl ale tentokrát na místě a do kabin se tak šlo s rozdílem jediné branky.

Druhou část zahájili hostivařští famózně a výsledkem byla další přesilovková trefa, o kterou se postaral střelou z úhlu Jiří Vaniš, po nahrávce svého mladšího bratra Daniela. Hosté byli i v dalších minutách nedisciplinovaní a Hostivař mohla zvýšit, s několika šancemi si ale neporadila ideálně a do kabin se tak šlo s dvoubrankovým vedením domácích.

Vstup do třetí část byl důležitý a domácím vyšel! Kladenští se dostávali do útočného pásma pouze sporadicky a byli to opět domácí, kdo se radoval z gólu, když Čejka našel v mezikruží Jiřího Vaniše, který prudkou střelu přetavil ve svůj druhý gól v utkání, 4:1. Hosté poté neúřadovali ani v početní výhodě a ke kontaktu se nedostali ani v závěrečné hře bez brankáře. Domácí Hostivař hrála zodpovědně a utkání dovedla k prvnímu vítězství v sérii, 4:1.

Tomáš Lhota (útočník HBC Hostivař) - První třetina se nesla ve vyrovnaném duchu, ale svou trpělivostí a disciplínou jsme se dostali do vedení, které se ale soupeři podařilo brzy dorovnat. Ovšem naši skvělou týmovou hrou se nám povedlo opět utkání naklonit na naši stranu, a po našich dalších gólech jsme si dokázali udržet vedení až do konce tohoto vyhecovaného utkání.

Ondřej Kubeš (obránce HBC Hostivař) - Fyzicky velmi náročný zápas, který byl výborně zvládnutý od celého týmu. Celý zápas jsme měli více ze hry a nakonec jsme i zaslouženě vyhráli.

Václav Štoural (brankář HBC Hostivař) - Do zápasu jsme vstoupili se zdravým sebevědomím a podle toho vypadala i naše hra. Kladno jsme nepouštěli do vyložených šancí a každý si plnil to co měl. A to nám napomohlo k první výhře v sérii.