Nečekaně snadné vítězství na Palmovce! Hostivař smetla Ďáblice devíti brankami!

V sobotu Ďáblice, v neděli Rafani. Víkendové dvoukolo se dvěma houževnatými protivníky určitě nebylo něco, nač co by se hráči Hostíku těšili. To však netušili, jaký mač je na Palmovce čeká..

BBD

Benders Ďáblice

2:9

1:5, 0:1, 1:3

Branky a nahrávky: 0:50 Staněk (Boreček), 4:43 Krupka (Suchý), 5:47 Kalaš (Palička, Brož), 13:04 Brož (Zvolský, Kalaš), 13:29 Palička (Brož, Michálek), 18:50 Frühauf (Staněk), 30:52 Brož (Hrabák, Kalaš), 36:06 Palička (Zvolský, Kalaš), 40:17 Brož (Michálek, Palička).
Rozhodčí: Volkán, Vanourek . Vyloučení: 3:1 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 13 . Střely na branku: 15:55 . Průběh utkání: .

Dudák - Dušek, Sládek, Vávra, Pecinka - Teč, Gotfríd, Strouhal, Netymach, Čapčík, Růžička, Bureš, Škrobák

Kovář, Janovec - Zvolský, Přeslička, Michálek, Frühauf, Suchý, Krištofek - Brož, Kalaš, Palička, Boreček, Hrabák, Krupka, Coufalík, Janda, Staněk

Přitom předzápasová rozcvička vypadala hrozivě. Díky mrazivým teplotám balonek skákal ještě více než obvykle a přesná přihrávka byla hotový zázrak. Paradoxně hostům stačilo pouhých padesát vteřin k tomu, aby se do prázdné branky po luxusní přihrávce od Staňka trefil Boreček a Hostivař vedla. Domácí rychlá branka sice zaskočila, nicméně se ještě nevzdávali. Jenže vítr z plachet jim definitivně vzal nejprve v páté minutě Krupka a o minutu později Kalaš. Od této chvíle Hostivař ovládala zápas a na branku ďáblic se valil jeden útok za druhým. Mírnou změnu přineslo ve třinácté minutě jediné vyloučení hostů v zápase, kdy nejprve v oslabení zvýšil Brož na 4:0, za čtrnáct vteřin v přesilovce snížil domácí Pecinka a za dalších jedenáct vteřin zvýšil Palička už na 5:1. Tímto skóre také první třetina zápasu skončila a o výsledku bylo víceméně rozhodnuto.

Druhá třetina se nesla v pomalejším tempu, a po krásné individuální akci v ní padl jediný gól z hole Frühaufa. Bohužel "Forest" (Pavel Frühauf, pozn.) pozápasový rozhovor odmítl. Kromě jeho branky a dvou vyloučených hráčů Ďáblic se více v prostřední části hry nestalo.

Ve třetí části řádila první pětka hostů. Už po dvaapadesáti vteřinách, kdy se podruhé prosadil Brož. Ve 36. minutě dostala Hostivař třetí možnost zahrát si přesilovku a v lehce pozměněné formaci se dokázal prosadit Palička, který poslechl pokyn trenéra více střílet, a z ne příliš dobré pozice trefil naprosto přesně místečko nad ramenem Dudáka. Poslední zářez si stylově připsal Brož tečí nahozeného míčku od modré čáry, čímž dosáhl nejen hattricku, ale i pátého bodu v zápase. Za domácí korigoval skóre na konečných 9:2 Teč a Hostivař si s těžkým soupeřem a na neoblíbeném asfaltu poradila až překvapivě snadno.

Viktor Staněk (útočník HBC Hostivař): „Rozhodlo se v první třetině, kde jsme soupeře k ničemu vážnému nepustili a vyhráli jí 5:1. Od druhé třetiny jsme spíše udržovali tempo hry a nechtěli připustit žádný drama. To se nakonec povedlo a my si připsali v pěkném ranním zápase důležité tři body."