27.05.2017 Reportáž

Ne! Mladší dorost si o zlato nezahraje! Letohradu podlehl v prodloužení!

Republikové finále nebylo letos mladšímu dorostu Hostivaře souzeno a musí po prohře s šikovným Letohradem sklonit hlavu. Vyrovnaný zápas rozhodli letohradští v přesilové hře, v páté minutě prodloužení.

MČR-SF, sobota 27.5.2017

2:3p

1:1, 1:1, 0:0

LET

Letohrad

Branky a nahrávky: 8.Vaniš, 22.O.Nocar (Mazura) .
Rozhodčí: Pleško, Danylec . Vyloučení: 4:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 98 . Střely na branku: 32:30 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3 .

Štoural (Dostál) - M.Nocar, Kubeš, Macek, Kolář, Němec, Kořínek - Vosátka, Čejka, Zyta, J.Vaniš, O.Nocar, Mazura, Krupka, Mareš, Zámečník, Maťocha, Sousedík

Manučarjan – Lux, Gelo, Hubálek, Bogdány – Faltejsek, Faltus, Levý, Šafář, Pešava, Mačátová

Hostivař přitom nezačala vůbec špatně a v úvodu měla více ze hry. Skóre otevřel neuvěřitelnou trefou z vhazování Jiří Vaniš a zdálo se, že se hra uklidní. Soupeř ale naopak pouze dvě vteřiny před koncem periody dokázal vyrovnat a do druhé části se tak šlo opět od nuly!

Letohradští vycítili šanci a od druhé části byli nebezpečnější. Přesto šla Hostivař opět do vedení, když se po přihrávce Mazury trefil z mezikruží Ondřej Nocar. Střel ubylo a pohyb hráčů nebyl hoden důležitosti utkání. Soupeř zaslouženě vyrovnal a rozhodnout tak mělo až další pokračování.

Ve třetí třetině ani jeden brankář neinkasoval. Štoural Hostivař několikrát podržel a stejně dobře si vedl letohradský Manučarjan, kterého v závěru mohl překonat Zyta, odkrytou branku ale netrefil.

V desetiminutovém prodloužení rozhodla početní výhoda soupeře, který za přispění nešťastného odrazu míčku od obránce Hostivaře vstřelil rozdílový gól a odsoudil tak Hostivař k boji o bronzové medaile.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Hledám výmluvu, ale žádnou nemám. Čekali jsme těžké utkání, a to se potvrdilo. Letohrad je skvělý tým, se silnými individualitami. Vyrovnaný zápas zvládl o něco lépe a k zaslouženému postupu mu gratulujeme."

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!