17.11.2016 Reportáž

Muži - Hostivař přetlačila Rafany a je opět na čele soutěže!

Po sobotní jednoznačné výhře, kdy hostivařští vyloupili Palmovku a rozstříleli Bohemia Benders Ďáblice (9:2), se výhra nad Rafany nerodila lehce.

10.kolo, neděle 13.11.2016

3:2

1:0, 2:2, 0:0

RAF

Rafani Praha

Branky a nahrávky: 6:13 Staněk (Brož), 16:40 Hrabák (Suchý, Šťastný), 18:26 Hrabák (Janda).
Rozhodčí: Novák, Augustýn . Vyloučení: 2:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 10 . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Janovec – Zvolský, Kořínek Št. – Přeslička, Těšínský – Suchý, Kořínek Ši. – Kalaš, Staněk, Brož – Boreček, Jindra, Píša – Šťastný, Hrabák, Janda.

Opalecký - Bémer, Beneš, Pivoňka, Kleisner, Šimon - Hudák, Uher, Bureš, Pařízek, Ondruš, Hausl, Klofáč

Oboustranně vlažný začátek zápasu, zapříčiněný opožděným zahájením utkání a místy kluzkým povrchem, narušil na konci 3. minuty domácí Jindra, který po buly v útočném pásmu vybídl hosty k aktivitě svým vyloučením za hru vysokou holí. Žádný větší tlak ze strany hostů se však nekonal. Domácí tým tento trest paradoxně spíše nakopl, oslabení přečkal bez úhony a sám přidal na tempu. Svůj kumšt a přehled pak prokázal na začátku sedmé minuty Brož, který nádhernou přihrávkou za obranu soupeře vyzval ke skórování Staňka. Ten se po blafáku na golmana Opáleckého nemýlil a otevřel skóre zápasu. Do konce první třetiny se žádná změna skóre již nekonala a domácí šli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Do druhé třetiny vstoupili lépe opět domácí a v 19. minutě hry svítilo na ukazateli skóre už 3:0, když se dvakrát prosadil Hrabák. V 17. minutě nejprve umístil míček za gólmanova záda střelou švihem z kruhů, když zužitkoval přihrávku Suchého a následně pak v 19. minutě, když jemně tečoval střelu Jandy. Za tohoto stavu hosté pochopili, že pokud budou chtít z Koma arény odvézt nějaké body, budou muset přidat. Začali se tlačit více před bránu domácího Janovce a přidali na důrazu v rozích hřiště. Zásluhou Beneše z 25. minuty a zejména pak Šimona, který to v Koma aréně zná ještě z dob působení hostivařského týmu v 1.NHbL, 19 vteřin před koncem druhé třetiny snížili na rozdíl jedné branky. Nastínili tak, že 3. třetina bude ještě pěkný boj.

Skutečně! V závěrečné periodě se hra přelévala z jedné strany na druhou, a zatím co první a třetí pětka domácích vířila prach převážně v obranném pásmu soupeře, kde spalovala jednu šanci za druhou, druhá pětka se ne a ne vymanit ze soupeřova sevření. Kouč domácích proto stáhl hru jen na dvě pětky, a když hostivařští čtyři minuty před koncem ustáli i oslabení, mohli se radovat z vítězství.

Nejlepší tři hráči: Hrabák, Staněk, Janovec.