11.11.2016 Reportáž

Mladší žáci se bubáků nezalekli a stále trůní na výši!

Do Koma Areny v minulém víkendu zavítali bubáčci z Nového Strašecí, kterým se v letošním ročníku daří a okupují třetí pozici. V odvetě prvního zápasu letošního ročníku nakonec uspěla opět Hostivař.

9.kolo, neděle 6.11.2016

4:1

2:1, 1:0, 1:0

NOV

Nové Strašecí

Branky a nahrávky: 2:21 Lehner, 4:01 Ferfecki (Houška), 16:32 Ferfecki (Sucharda), 29:47 Lehner (Sucharda) .
Rozhodčí: Diblík, Vokalová . Vyloučení: 4:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 52 . Střely na branku: 30:27 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1 .

Keprt (Drahoš) - Ilušák, Mikšovský, Zámečník, Sucharda, Houška - Lehner, Šťastný, Grepl, Štamfest, Malysz, Prager, Ferfecki, Stoulil, Smetana

Jakoubek (Kníže) - Husák, Dreishler, Podrázský, Pinka, Křeček, Bárta, Itnez, Horáček, Defin, Kučera, Běloušek, Kot, Horák

Utkání to ale bylo vyrovnané, což dokazuje i poměr střel na obě svatyně. V té hostivařské poprvé v letošní sezóně nastoupil Tomáš Keprt, kterému se po zranění kolene na letním soustředění marodka značně protáhla. V úvodu utkání se mohl radovat ze dvou branek svých spoluhráčů, když nejdříve ve třetí minutě otevřel skóre Petr Lehner a zanedlouho jásal i Ferfecki. Na druhé straně zahřmělo v sedmé minutě a novostrašečtí v té době snižovali na rozdíl jediné branky. K vyrovnání jim poté nedopomohla ani první početní výhoda a do kabin tak odcházeli domácí hráči o něco spokojenější.

Možnost další přesilovky dostali hosté už v úvodu druhé části, když si šel na trestnou lavici odpočinout hanbář Lukáš Grepl. Chlapci v modrém ovšem ani tentokrát Keprta nepřekonali a tak přišel trest! Sucharda našel Štěpána Ferfeckiho a ten se ani tentokrát nemýlil, 3:1. S dvoubrankovým vedením nepohnulo ani další oslabení a hostivařští se tak o přestávce tetelili z vidiny dalších tří bodů.

I třetí část ale byla vyrovnaná a Tomáš Keprt v brance Hostivaře se musel několikrát vyznamenat. Udeřili ale opět domácí, když se před brankou zorientoval Petr Lehner a napodobil Ferfeckiho - vstřelil totiž svůj druhý gól v utkání. V dalších minutách navíc sahal nováček letošních mladších žáků po hattricku a realizační tým se už viděl s voňavou buchtou ve chřtánu... Péťa ale v gólové příležitosti branku minul. A protože se ani hostům nedařilo posléze v několika šancích lépe, beznadějně vyprodaná neexistující tribuna už jméno dalšího střelce vyvolávat nemohla.

Po vyrovnaném průběhu tak hostivařští slavili další výhru především díky dvojici střelců a brankáři Keprtovi, který zažil vítěznou letošní premiéru.

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!