19.09.2016 Reportáž

Mladší žáci na vítězné vlně! Doma přehráli Rebely z Čimic!

Mladší žáci přivítali v sobotu pražské Rebely v prvním domácím zápase. Nový tým v lize mladších žáků byl pro nás malá neznámá. Mohla nám sice něco nastínit loňská sezóna přípravek, ale to není totéž. Pokyny trenérů tak byly jasné: Hrát alespoň tak, jako minulý týden proti Strašecí, zbytečně nefaulovat a nenechat soupeře rebelovat v našem pásmu.

2.kolo, sobota 17.9.2016

7:2

3:1, 3:0, 1:1

REB

Rebel Praha

Branky a nahrávky: 3:12 Šťastný, 6:02 Šťastný (Prager), 7:58 Ferfecki (Houška), 13:47 Štamfest (Prager, Zámečník), 14:54 Bezpalec (Grepl), 19:13 Štamfest (Prager), 32:43 Lehner (Ferfecki, Stoulil) .
Rozhodčí: Zaťko . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 33 . Střely na branku: 46:10 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 7:2 .

Drahoš - Zámečník, Houška, Ilušák, Mikšovský - Bezpalec, Šťastný, Grepl, Stoulil, Malysz, Lehner, Štamfest, Ferfecki, Prager

Ježek - Dastych, Číř, Starý, Kanclíř - Ježek, Brůža, Birčák, Linhart, Churáček, Procházka, Pešta, Trajer, Birčák

Ve zhruba tří-minutových intervalech se těchto pokynů zhostil uzdravený Šťastný a nejdříve po urvaném buly stylem „sám pro sebe“ a rychlé střele překvapil brankáře Rebelů, 1:0. Za další tři minuty opět Šťastný zužitkoval přihrávku nováčka Jonáše Pragera, 2:0. Euforie vnesla do našich hlav trochu podcenění na vhazování a útočník Rebelů Ježek po šesti vteřinách skóroval za záda Drahoše. Nic se neděje, hlavy vzhůru a jedeme dál... Po střele Houšky se odrazem od obránce dostal míček k Ferfeckému a ten zakončil na 3:1.

Úvod druhé třetiny se nesl ve stejném duchu jako první třetina, tedy naším okupováním útočného pásma a občasným výletem Rebelů. Po ose Zámečník, Prager se míček dostal ke Štamfestovi a pak se už jen vlnila síťka branky hostí, 4:1. Elegantní spolupráci první útočné formace ozdobila přesná přihrávka Grepla a benjamínek z minipřípravky, Stanislav Bezpalec, trefil s přehledem poloodkrytou branku. Spolupráce borců Prager - Štamfest skončila posléze opět gólem po střele druhého jmenovaného. Hostíci se hokejbalem bavili. Do konce třetiny jsme již změnu stavu ale neviděli.

Na konci první minuty třetí třetiny opět skóroval rebelující Ježek a překonal Drahoše, který si na míček během zápasu moc nesáhl. Vlastně nejvíce byl Marek Drahoš v pohybu, když prožíval góly svých spoluhráčů. Schválně si toho příště povšimněte! Hostíci se hokejbalem bavili celý zápas, vytvářeli kombinační akce lahodné oku, spousta nastřelených tyček a závarů u brankoviště Rebelů. Obránci Houška a Zámečník měli útočné choutky, což jim naši útočníci dovolovali svým záskokem na postu obránců. Další z mnoha kombinačních akcí zakončil jeden ze čtyř noviců, Petr Lehner, když mu zdatně a s přehledem asistovali Ferfecki a Stoulil, 7:2. Až do konce zápasu bylo schéma hry stejné, náš tlak, soupeřovy výpady a hostivařská zábava v hledišti. Kotel mezi šestým a sedmým sloupem osvětlení chvilkami úplně bouřil...

Grepl Tomáš (trenér týmu): Skvělý zápas. Zítra nás čekají Kelti, tak doufám, že budeme hrát tak jako dnes. Jeden vedle druhého dělali co si jejich post žádá. Chybky jsou. Kdyby nebyly, můžeme jít rovnou vyhrát Mistrovství Světa, ale vezmeme to postupně, jo?!

Zámečník Tibor (asistent trenéra): Domluvili jsme se, že budeme udělovat i titul Hvězda zápasu. Tentokrát to jsou Jonáš Prager a Martin Štamfest.

Šťastný Tomáš (asistent trenéra): Dobré vykročení do sezóny. Jen neusnout na vavřínech. Čekají nás další soupeři.