24.10.2017 Reportáž

Mladší žáci dohnali v Mostu tříbrankovou ztrátu, nakonec přesto podlehli 3:6!

K prvnímu ze dvojice zápasů posledního víkendu se mladší žáci vypravili do dalekého Mostu. Jak napovídaly předchozí výsledky Severočechů, čekal je zatím asi nejtěžší soupeř.

6.kolo, sobota 21.10.2017

MST

Most

6:3

1:0, 2:0, 3:3

Branky a nahrávky: 24:36 Lehner, 28:39 Bezpalec, 28:44 Lehner .
Rozhodčí: Lipert, Škvarek? . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 50 . Střely na branku: 30:16 . Průběh utkání: 3:0, 3:3, 6:3 .

Franěk - Zikmund, Balej, Pícha, Zahejský, Sýkora, Klír, Voženílek, Koky, Dudáček, Bystřický, Maštalířský, Němec

Knotek (Drahoš) - Zámečník, Dvořák, Houška, Mikšovský - Lehner, Prager, Štamfest, Stoulil, Smetana, Maali, Halíř, Bezpalec, Hradil

A to se potvrdilo hned od začátku zápasu. Domácí se tlačili do útoku, zatímco Hostivař vyrážela k nebezpečným protiútokům. Ale protože brankář Knotek se oháněl co mohl, z 11 střel domácích se ujala pouze dorážka Kokyho za ležícího gólmana. Zbytek úvodní části už Hostivař uhlídala a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhé části nahradil zraněného Knotka v hostivařské brance Marek Drahoš. A zatímco co do herního projevu se síly vyrovnaly, góly dávali opět jenom domácí a tak po 24 minutách to bylo už 3:0.

Zajímavé věci se však začaly dít v posledním dějství. Hostivařský Lehner vybojoval úvodní buly, protlačil se snad přes všechny hráče soupeře a po 36 vteřinách vstřelil první gól hostí. Hostivař dále zvyšovala svůj tlak a po čtyřech minutách, bezprostředně po svém návratu z trestné lavice, přidal kontaktní gól v přesilové hře Bezpalec, aby po následném vhazování zopakoval Lehner svůj únik ze začátku třetiny a bylo dokonce srovnáno. Bohužel euforii a maximální snahu po vítězství zchladil domácí Zahajský. V poslední pětiminutovce se hrálo sice v obranné třetině Mostu, ale kýžené vyrovnání už nepřišlo. Naopak těsně před koncem využil drobnou nepozornost Drahoše Maštalířský a zvýšil na 5:3, čímž rozhodl o osudu utkání. Hostivař nakonec podlehla silnému Mostu 3:6.

David Fišer (trenér HBC Hostivař) - Zápas co měl grády a úroveň. Bohužel jsme v prvních dvou třetinách měli problém trefit branku a když se nám to povedlo, byl tam připravený brankář domácích. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 0:3, ale zbraně jsme nesložili. Už po 36 vteřinách se nám podařilo snížit a brzká branka nás nakopla. Zápas se nám podařilo vyrovnat, ale soupeř zabral a v hokejbale nahoru dolů plném šancí byl efektivnější. Porážka nás mrzí, protože jsme měli na víc, ale někdy hold to sportovní štěstíčko nestojí na vaší straně. Na závěr děkuji hostivařským fans (rodičům) za mohutnou podporu. V mostecké hale vytvořili skvělou atmosféru. Jedinou vadou na kráse dnešního zápasu, bylo nesportovní chování jednoho z hráčů domácích, který ani neumí podat ruku soupeři.