Mladší dorost si z chutí zastřílel a přejel Prachatice! Mazura byl u šesti branek!

Předpověď slibovala vydatný déšť, ani v neděli se ale prognóza nenaplnila a mladší dorost tak mohl v poklidu dokráčet k další vysoké výhře. Tentokrát proti snaživě hrajícím Prachaticím.

14:1

4:0, 5:0, 5:1

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 7:03 O.Nocar (Čejka, Kubeš), 11:30 J.Vaniš (O.Nocar), 12:10 Krupka (Macek, Zámečník), 13:29 Macek (Krupka), 19:07 Čejka (Vosátka), 20:02 Vaniš (Mazura, D.Vaniš), 24:47 Mazura (Vaniš, O.Nocar), 26:23 Čejka (Zyta), 28:27 Mazura (Macek), 37:08 Vaniš (Mazura), 40:06 Macek (Vosátka, Čejka), 43:02 Maťocha (Mazura, Sousedík), 44:32 Vosátka (Kubeš), 44:39 Mazura (Vaniš, O.Nocar) .
Rozhodčí: Vokalová, Volkán . Vyloučení: 4:5 . Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 27 . Střely na branku: 55:19 . Průběh utkání: 11:0, 11:1, 14:1 .

Dostál (od 26.Štoural) - Kubeš, M.Nocar, O.Kolář, D.Vaniš, Kořínek, Macek - Vosátka, Čejka, Zyta, O.Nocar, Vaniš, Mazura, Bůžek, Zámečník, Krupka, Sousedík, Maťocha

Kolka (Dudla) - Hudeck, Keresteš, Kadlec, Krakowitzer, Šilhán, Mašek - Veselý, Čertík, Uhlíř, Štěpánek, Sedláček, Štětina, Zimandl, Binka, Turek

Hostivař začala aktivně a už v devatenácté sekundě tvrdě vypálil Kubeš, ale jeho ránu zkrotil brankář hostů svými betony. V páté minutě se ke střele dostal Čejka, který opět vedl tým jako kapitán a jeho střelu vyrazil hostující brankář maskou. Z následného protiútoku zahrozil i soupeř, ale na domácího brankáře Dostála si prachatičtí hráči nepřišli. Pak dostal skvělou přihrávku od Čejky Marek Zyta, ale mířil nad. Hostivař následně dostala možnost přesilové hry a domácí jí dokázali využít po sedmnácti sekundách, když v čase 7:06 vystřelil od modré Čejka a jeho střelu dokonale tečoval Ondřej Nocar. Druhý gól padl až ve dvanácté minutě, když se po přihrávce Ondřeje Nocara prosadil z úhlu Jiří Vaniš. Uběhlo dalších 40 sekund a Hostivař vedla už 3:0! To se po pasu Daniela Krupky prosadil obránce Filip Macek. Ve 14.minutě našel skvělou přihrávkou Sousedík Krupku, ten si ale na svůj gól musel ještě chvilku počkat. Po chvilce totiž vypálil Macek, Daniel Krupka jeho střelu tečoval a míček prošel mezi betony až za hostujícího brankáře. Domácí tak první část vyhráli poměrem 4:0.

Na začátku druhé třetiny hrála Hostivař ve dvojnásobném oslabení, ale i tak dokázala zahrozit, když se z vlastního obranného pásma až k brance hostů protáhl Jiří Vaniš. Následně vyslal tvrdou ránu Čejka jehož pokus skončil až na silnici. V 19.minutě vyslal Vosátka do samostatného úniku stejného střelce a Čejka si tentokrát poradil s šancí bravurně, když prostřelil brankáře Prachatic a bylo to 5:0. Už za další minutu se míčku v útočném pásmu zmocnil Jiří Vaniš, nahrál před bránu Mazurovi, ten mu míček vrátil a Vaniš uklidil míček do prázdné branky, 6:0. Po chvilce byl u mantinelu faulován Vosátka a domácí si opět s přesilovkou potykali zásluhou Jonáše Mazury, který po přihrávkách Jiřího Vaniše a Ondřeje Nocara upravil na 7:0. Ještě v sedmadvacáté minutě se na brankáře Dostála řítil jeden z hostujících hráčů, ale naštěstí pro domácí šla jeho rána vedle. V čase 25:55 došlo ke střídání gólmanů. Bezchybného Dostála nahradil Václav Štoural. Po chvilce se do pásma protáhl Marek Zyta a našel nabíhajícího Čejku, který přesnou a prudkou střelou zvýšil už na 8:0. Devátý gól přidali hostivařští v závěru třetiny, kdy se po přihrávce Macka opět trefil Mazura. Gól padl v signalizované výhodě, když byl těsně před gólem faulován právě obránce Macek. Po druhé části tak domácí vedli už 9:0.

Obránce Filip Macek byl opět při chuti a ve 34. minutě se po přesilovce dostal k další šanci, ve které ale po otočce neuspěl. Hostivařští následně neuspěli v další početní výhodě: za brankářem z Prachatic se totiž rozezněla pouze tyč. Kýžený desátý gól se podařilo domácím vstřelit v sedmatřicáté minutě, poté co po skončení přesilovky Mazura přihrál na modrou Jiřímu Vanišovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Jedenáctou branku posléze přidal Macek a v čase 41:10 přišel čas i na čestný úspěch hostí, když Matouš Turek využil zmatků před brankou Štourala a v té době korigoval na 1:11. Čas ale přišel i na bojovníka Karlose! Skvěle hrající Mazura se dostal ke střele a Karel Maťocha pohotově usměrnil vyražený míček do branky. Macek poté mohl završit svůj hattrick v trestném střílení, s pomocí historické hokejky ale proti brankáři neuspěl a další branky tak padaly opět za hry. 27 sekund před koncem se po přihrávce Kubeše prosadil po úniku po levém křídle milimetrovou střelou o tyč Josef Vosátka a skóre uzavřel po dalších sedmi vteřinách po přihrávkách Jiřího Vaniše a Ondřeje Nocara Jonáš Mazura. Domácí zvítězili v prvním domácím utkání nové sezóny vysoko, 14:1.

Ondřej Novák (trenér týmu): „Zápas se nehodnotí úplně snadno. Soupeř hrál houževnatě a snaživě, na druhou stranu bylo znát, že se s hrou teprve seznamuje. Nám k vysoké výhře stačil i nepříliš soustředěný výkon, a to zvláště od obránců, kteří se v podobných utkáních těžko motivují k maximálnímu nasazení. Doufám, že nás další soupeři prověří více."

Karel Maťocha (útočník): „Pěkně jsme si zahráli, dali jsme hodně gólů. Byl to spíše takový trénink. A Budějovice si myslím, že taky rozneseme.“

Ondřej Kubeš (obránce): „Dobrý zápas, krásně jsme si zastříleli."

Filip Macek (obránce): „Jako dobrý, soupeř byl celkem běhavý a docela jsem spokojený. Dneska jsme si zkusili zahrát, tak jak bychom to chtěli hrát a doufám, že takto zahrajeme i proti Budějovicím. Podobné zápasy beru spíš jako trénink.“