11.03.2017 Reportáž

Mladší dorost překvapení nepřipustil! Skalický udržel ve své premiéře čisté konto!

V prvním domácím utkání jara přivítali mladší dorostenci Olymp z Jindřichova Hradce. V brance poprvé dostal příležitost třináctiletý Marek Skalický, který udržel čisté konto a podílel se na výhře 7:0.

13.kolo, sobota 11.3.2017

7:0

1:0, 3:0, 3:0

JHR

Jindřichův Hradec

Branky a nahrávky: 6:55 M.Nocar, 16:37 Němec, 25:19 Srp, 27:28 Bůžek (Zámečník), 37:24 Zámečník (M.Nocar), 40:57 M.Nocar (Vosátka), 41:12 Kolář (Mareš, Zámečník) .
Rozhodčí: Danylec, Volkán . Vyloučení: 0:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 37 . Střely na branku: 38:13 . Průběh utkání: 7:0 .

Skalický (Dostál) - Sedláček, Kořínek, Kolář, Němec - Bůžek, Srp, Vosátka, Sousedík, Mareš, Zámečník, M.Nocar, O.Nocar

Semotán (Kvapil) - Krejzar, Pavlík, Ryšlavý, Hronza - Paleček, Drachovský J., Svábirt, Matějková, Slabý, Drachovský V.

Úvod zápasu patřil domácím. Ti hráli od prvních minut především v pásmu Jindřichova Hradce, prosadit se ale nedokázali. Marek Skalický v brance Hostivaře měl poprvé práci ve čtvrté minutě, svůj tým ale podržel. Posléze měl šanci otevřít skóre, i gólman hostí byl ale úspěšný. Domácí se přesto dostali do vedení, když od modré čáry vystřelil obránce Kolář, brankář jeho střelu vyrazil, k dorážce se ale dostal Martin Nocar a uklidil míček do branky. V desáté minutě zazvonila po střele Koláře tyč, za další tři minuty mohl uspět starší žák David Srp, jeho střelu ale Semotán ve svatyni Jindřichova Hradce chytil. Po první části tak Hostivař vedla nejtěsnějším možným rozdílem.

Druhá třetina začala z pohledu domácích opět aktivně a odměnou byl brzy i další gól. V sedmnácté minutě vypálil neúspěšně Jan Němec od modré, odražený míček ale sám doběhl a zvýšil na 2:0! Další šance přišla ve dvacáté minutě, kdy vypálil Zámečník, s jeho střelou si ale brankář poradil. Na rozdíl tří branek navýšil David Srp, který se po krásné individuální akci protáhl až před brankáře hostí a úspěšně zakončil. Čtvrtý gól vstřelil po nahrávce Zámečníka Štěpán Bůžek, který zachoval klidnou hlavu a kličkou na Semotána vyzrál! Hosté poté nevyužili přečíslení dva na jednoho a hostivařští tak odcházeli do kabin s čtyřbrankovým vedením.

I začátek třetí, závěrečné části patřil Hostivaři a činil se především obránce Kolář, který vyzkoušel z dálky brankáře hostů hned třikrát. Branka ale padla až v osmatřicáté minutě, kdy Zámečník obdržel přihrávku od Martina Nocara a prostřelil brankáře popáté. Na rozdíl šesti branek mohl posléze navýšit Vosátka, jeho střela nápřahem ale cíl nenašla. Spokojit se tak musel alespoň s nahrávkou, kterou po úniku přetavil ve svůj druhý gól Martin Nocar. Po pouhých patnácti vteřinách přidal sedmou branku tvrdou střelou obránce Ondřej Kolář a závěr zápasu patři zajímavému momentu, kdy hosté po oddechovém čase odvolali brankáře a zkusili korigovat s šesti hráči v poli. Blíže ke gólu ale měla stejně Hostivař, prázdnou branku ale netrefil ani Vosátka, ani Martin Nocar. Domácí tak v prvním jarním, domácím utkání zvítězili 7:0. Brankář Marek Skalický si hned ve své premiéře v dorostenecké kategorii připsal čisté konto, z prvního gólu v sezóně se navíc radoval obránce Jan Němec, ale i starší žák David Srp.

Další zápas čeká tým mladšího dorostu už v neděli. Od 12 hodin hraje opět doma, tentokrát proti dalšímu soupeři z jižních Čech, silnému Suchdolu nad Lužnicí.

Martin Nocar (útočník HBC Hostivař): "S výkonem jsem spokojen. Jen mě mrzí, že jsem netrefil prázdnou branku v závěru. Ale za svoje góly jsem rád a mám radost. Zítra to ale bude těžší."

Marek Skalický (brankář HBC Hostivař): "Jsem rád, že jsem udržel čisté konto a také, že jsme vyhráli."

Kryštof Sousedík (útočník HBC Hostivař): "Jsem spokojený, naše lajna hrála dneska dobře. Zítra nás čeká těžší soupeř než dnes. Musíme si odpočinout a zítra dobře vstoupit do zápasu."