02.04.2017 Reportáž

Mladší dorost na vítězné vlně! Uspěl i v Suchdolu nad Lužnicí!

V uplynulém víkendu se mladší dorost Hostivař představil na horké půdě Suchdola nad Lužnicí, který v úvodním kole přehrál silný Letohrad...

16.kolo, neděle 2.4.2017

SUC

Suchdol nad Lužnicí

3:6

0:1, 1:2, 2:3

Branky a nahrávky: 3:19 O.Nocar (Kolář, J.Vaniš), 16:23 Čejka, 27:04 Zyta, 31:40 Mazura, 31:59 Kubeš (J.Vaniš, Čejka), 37:13 O.Nocar (Mazura) .
Rozhodčí: Vařák, Zachoval . Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 72 . Střely na branku: 26:37 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 3:6 .

Kolka - Laurinc, Březina, Apfelthaler, Braun - Sládek P., Pavlík, Křivánek, Sedláček, Hrnčíř, Tečka, Lexa, Sládek T.

Štoural (Dostál) - M.Nocar, Kubeš, D.Vaniš, Sedláček, Němec, Kolář - Vosátka, Čejka, Zyta, J.Vaniš, O.Nocar, Mazura, Bůžek, Mareš, Zámečník, Srp

Hostivař vklouzla v teplém počasí do utkání lépe a v prvních minutách si vytvořila několik šancí. Skóre otevřel ve čtvrté minutě pohlednou individuální akcí Ondřej Nocar a hosté šli do vedení. V první části vyslali na suchdolského brankáře Kolka patnáct střeleckých pokusů, další už se ale neujal a do prostředního dějství tak Hostivař vstupovala s nejtěsnějším vedením.

Už v sedmnácté minutě zvýšil na 2:0 nezištnou střelou k tyči Čejka a na hostující střídačce bylo o poznání veseleji. Ve vyrovnané druhé třetině ale padly ještě dva góly! Tři minuty před sirénou navýšil na rozdíl tří branek Marek Zyta, který dorazil vyražený míček po střele Kubeše, pár chvil na to si ale vzal slovo i domácí Braun a po vhazování snížil na 1:3 z pohledu Suchdola.

Možná i důraznější rozmluva v šatně během druhé přestávky napomohla k brilantnímu vstupu Hostivaře do závěrečné části. Brzy totiž zvýšil zpět na rozdíl tří branek Jonáš Mazura a po chvilce bleskurychle využil nabídnutou přesilovku dělovkou Ondřej Kubeš, 1:5. Šestý gól přidal v osmatřicáté minutě po přesné příhře Mazury Ondřej Nocar a hostivařští kráčeli ke druhé výhře ve čtvrtfinálové skupině. Soupeř se ale nevzdával a v posledních minutách dvěma slepenými góly Sládka korigoval. Hostivař ale už další zaváhání nepřipustila a na horké půdě Suchdola nad Lužnicí zvítězila 6:3.

V dalším víkendu zajíždí hostivařští na hřiště Pardubic, kteří po dvou odehraných kolech trůní v tabulce na druhém místě, právě za Hostivaří. Utkání začne v 11,30.

Ještě před třetím kláním na hřišti soupeřů bylo rozhodnuto i domácím stánku mladšího dorostu Hostivaře, pro čtvrtfinálové zápasy. První domácí utkání 22.dubna bude odehráno dle plánu v hostivařské Koma Aréně, v den následující už se ale představí tým okolo kapitána Čejky ve sportovní hale Jižního Města, kde přivítá v odpoledních hodinách Plzeň. Na témže místě budou odehrány i zbývající tři domácí utkání mladšího dorostu HBC Hostivař.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Rozhodně to neměli hráči v teplém počasí jednoduché. Dali jsme šest branek, gólově jsme byli úspěšnější v každé třetině a soupeře přestříleli, přesto nejsem úplně spokojený. Na můj vkus jsme udělali hodně taktických chyb, které by nás v jiných utkáních mohly mrzet. Za výhru ve druhém utkání, na venkovním hřišti, jsme ale pochopitelně rádi."

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!