07.11.2016 Reportáž

I do odvet vstoupil mladší dorost vítězně a míří za postupem!

První kolečko sedmi zápasů základní části má mladší dorost za sebou! Druhou polovinu kvalifikační soutěže načal dosud neporažený tým doma, proti celku z Písku.

8.kolo, neděle 6.11.2016

8:2

4:0, 2:0, 2:2

PIS

Písek

Branky a nahrávky: 0:24 Zyta (Kubeš), 2:23 Čejka (Zyta), 8:37 Čejka (Zyta), 12:58 Mazura (Zámečník, Kolář), 18:22 Čejka (M.Nocar), 27:03 M.Nocar, 42:14 Vaniš (O.Nocar, Mazura), 43:36 Vaniš (Macek, Kořínek) .
Rozhodčí: Vokalová, Diblík . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 46 . Střely na branku: 38:26 . Průběh utkání: 6:0, 6:2, 8:2 .

Dostál (Štoural) - M.Nocar, Kubeš, Kolář, Zámečník, Macek, Kořínek, Němec - Vosátka, Čejka, Zyta, Vaniš, O.Nocar, Mazura, Bůžek, Mareš, Sousedík, Maťocha, Petřvalský, Ježdík

Bauš - Beličková, Sýkora, Hokr, Hnyk - Šimůnek, Daněk, Fojtů, Čapek, Hnyk, Novotný

Početná sestava Hostivaře musela být vzhledem k velkému počtu chtě nechtě rozdělena a část se věnovala vždy fotbálku na umělé trávě a část hokejbalu na plastové ploše.

Do úvodu zápasu vstoupili domácí na dvě kompletní pětice a soupeře ihned sevřeli v obranném pásmu. Po dvojici rychlých akcí si v ose hřiště míček pohotově zpracoval Marek Zyta a už ve čtyřiadvacáté minutě otevřel skóre. Přesně za dvě minuty na něj navázal Čejka a stejný střelec se radoval i v deváté minutě, kdy už se hra více vyrovnala a zasahovat několikrát musel i Dostál v brance Hostivaře. Třináctá minuta přinesla pohlednou kombinační akci, když Kolář roztáhl hru na Zámečníka, ten našel osamoceného Jonáše Mazuru a čtvrtý gól byl na světě.

Ve druhé části byl střelecky aktivní i soupeř, který si vytvořil několik dobrých šancí, Jan Dostál byl ale zatím neprůstřelný. V devatenácté minutě nicméně navýšil na rozdíl pěti branek Čejka, který tak završil hattrick. Další, poněkud hluché minuty, se činili spíše brankáři a další gól tak padl až tři minuty před koncem periody, kdy byl šťastným střelcem obránce Martin Nocar.

Po dalších úpravách sestavy se hra vyrovnala a v první polovině třetí části dali o sobě gólově vědět i písečtí. Po situacích dvou hráčů na jednoho se dvakrát radoval nejmladší hráč na hřišti, Matěj Hnyk. V závěru utkání na něj dvěma góly navázal Jiří Vaniš, který tak dal utkání konečnou podobu. Hostivař zvítězila v poklidném utkání vysoko, 8:2.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Začínáme trochu doplácet na širokou soupisku, takže jsme tentokrát zvolili model, kdy jsme v každé třetině nastoupili s jinou sestavou. Zápas byl poklidný, brzy jsme se dostali do vedení, své šance si ale vytvořil i soupeř a náš brankář se rozhodně nenudil."

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!