08.05.2017 Reportáž

Hostivař zvládla i druhé čtvrtfinále a vede v sérii 2:0! Série se stěhuje na Lužiny!

Neděle a před mužským týmem ležel druhý domácí zápas. Celý tým doufal pouze v jeden výsledek, tedy v navázání na úspěšné sobotní utkání.

ČF2, neděle 7.5.2017

3:1

1:1, 2:0, 0:0

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 14:18 Kalaš (Palička), 15:18 Brož (Palička, Zvolský), 21:49 Brož (Staněk, Kalaš) .
Rozhodčí: Komar, Zbyněk . Vyloučení: 5:9 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 22 . Střely na branku: 29:11 . Průběh utkání: 0:1, 3:1 .

Kovář, Janovec - Zvolský, Hostinský, Přeslička, Suchý, Michálek, Novotný, Těšínský - Kalaš, Brož, Palička, Staněk, Lehner, Kerouš, Boreček, Hrabák, Malaťák, Janda, Pavel,

Varga, Pazdera - Symon, Hirschler, Smreček, Pospíšil - Michetschläger, Řezáč, Procházka, Kello, Hrádek, Krčil, Jura, Kalický, Kajda, Jindra, Janoušek

Utkání začalo velmi svižně a hřiště bylo plné hostů. Hráči v žluto-modro-bílých barvách byli o krok pozadu a nakonec museli sklonit hlavu, když po úniku skóroval Janoušek. Nedůsledně pokrytý útočník kličkou do forhendu překonal bezmocného Kováře. Naštěstí neuběhlo mnoho času a vylétly k nebesům ruce i domácím, jak hráčům, tak fanouškům. To se krásnou samostatnou akcí, skoro jako přes kopírák předešlé akce na druhé straně, blýsklo dravé levé křídlo první formace, Marek Kalaš. Projel obranou jako nůž máslem a podobně jako jeho kolega z nepřátelských řad zakončil forhendovou kličkou do zcela odkryté branky. Do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina byla z našeho pohledu hned o něco veselejší. Borci z KOMA arény dohnali své resty, a aktivní hrou si vydobyli značné množství šancí. V čase 15:18, tedy necelou půl minutu po úvodním vhazování druhé třetiny, se po nádherném zpětném pasu trefil do nikým nestřežené svatyně Brož. Na další gól si pak museli diváci v areálu počkat přibližně šest minut, když se v přesilové hře opět radoval kanonýr domácího celku, Marek Brož. 3:1! Třetí třetina, závěrečná pro tento víkend nepřinesla změnu skóre. Hra byla hodně kouskována a ukázala jen mírnou převahu z holí hostivařského celku.

Celý zápas byl poznamenán spoustou vyloučení, které byly určujícím faktorem pro konečný výsledek. Za zmínku stojí vzájemné vyloučení Malaťáka a Krčila. Bitka, která neprobíhala jen mezi hráči, do které zasáhl i přihlížející rozhodčí, skončila po rozdání trestů v možná nadsazené výši 5 + OK.

Zápas skončil v poměru 3:1 a stav série před stěhováním do nedalekých Lužin je 2:0!