Hostivař v Letohradu vítězná! Mladší dorostenci ale přišli o zraněného Mazuru!

Hostivař trávila v Letohradu dva dny a sobotu využila pro vyzkoušení zdejšího asfaltového povrchu, na kterém toužili svěřenci trenéra Nováka získat další ligové body...

LET

Letohrad

0:4

0:1, 0:3, 0:0

Branky a nahrávky: 12:25 J.Vaniš (Čejka, Vosátka), 23:25 Vosátka (Čejka, Kubeš), 23:48 O.Nocar (J.Vaniš, Srp), 29:22 Srp (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Halbrštát, Hubálek . Vyloučení: 3:7 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 45 . Střely na branku: 34:31 . Průběh utkání: 0:4 .

Manučarjan (Vacek) - Lux, Gelo, Mačátová, Hubálek - Bogdány, Faltejsek, Pešava, Levý, Šafář, Kalousek, Vacek, Bečka, Macháček, Faltus

Štoural (od 31.Dostál) - Kubeš, Vaniš D., Kolář, Němec, Macek, Nocar M. - Vosátka, Čejka, Zyta, Vaniš J., Nocar O., Mazura, Bůžek, Mareš, Zámečník, Srp

Vyvrcholením dvou příjemných dní v Letohradu bylo ligové utkání s domácím týmem Jelenů. Úvodní minuty klání přinesly na asfaltové ploše, která rozhodně hostivařským není blízká, vzájemné oťukávání obou týmů. Hosté byli postupem času stále aktivnější a brzy si vypracovali nadějné šance ke skórování. Po přežití prvního oslabení přišel čas i na první početní výhodu Hostivaře, která k radosti hostí skončila úvodní trefou zápasu. Čejka našel před brankou ideálně postaveného Jiřího Vaniše a ten už neměl problém uklidit míček za bezmocného Manurjačana.

Druhá část přinesla tři góly Hostivaře, ale i zranění křídla druhé útočné formace, Jonáše Mazury, který si z nevinně vyhlížejícího souboje u hrazení odnesl zlomeninu klíční kosti a bude tak měsíc Hostivaři chybět. Pro vývoj zápasu se jako zásadní vyjevila čtyřiadvacátá minuta, kdy hosté z Prahy dvakrát udeřili. Čejka nejdříve perfektně našel před branku seběhnutého Josefa Vosátku, který rozjásal hostivařské fanoušky podruhé. Po několika vteřinách poté vysunul David Srp do přečíslení Jiřího Vaniše, který přesnou přihrávkou přes bránícího Luxe vybídl k páté brance ve čtvrtfinálové skupině Ondřeje Nocara. Manurjačan v brance Letohradu byl na jeho střelu krátký a Hostivař tak vedla o tři branky. V závěru navíc navýšil na rozdíl čtyř gólů starší žák David Srp a zdálo se být rozhodnuto!

Do závěrečné patnáctiminutovky nahradil dobře chytajícího Štourala v brankovišti Jan Dostál, pro kterého to byly první minuty ve čtvrtfinálové skupině. Hostivař odehrála téměř šest minut v oslabení, domácí tým ale konečný výsledek zkorigovat nedokázal a protože se už neprosadil ani nikdo z hostivařské družiny, skončil zápas výhrou hostů, v poměru 4:0.

Ondřej Novák (trenér týmu) - "Předně jsem rád, že jsme měli možnost v Letohradu trávit dva dny a už v sobotu si vyzkoušet zdejší asfaltovou plochu, na kterou náš tým není zvyklý. Trénink naší hře určitě prospěl. Začínáme se zlepšovat v defenzivě, vrásky nám ale určitě přidělalo zranění útočníka Mazury, který patří k tradičně produktivním hráčům a klíčovým osobnostem v přesilovkách a především v oslabení."

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!