17.09.2016 Reportáž

Hostivař předvedla ukázkový start do sezóny! Rezervu KERT Parku Praha přehrála v poměru 7:2!

První hrací víkend nám přinesl v celku příznivé hokejbalové počasí, po několika divácích na severní tribunu lužanského kolbiště a tři body do ligové tabulky.

1.kolo, sobota 17.9.2016

KER

Kert Park Praha

2:7

0:1,2:3,0:3

Branky a nahrávky: 4:03 Janda (Zvolský), 16:01 Brož (Přeslička, Kerouš), 20:31 Zvolský (Brož, Přeslička), 26:02 Zvolský (Staněk), 30:51 Brož, 33:29 Kalaš (Brož), 43:42 Staněk (Boreček) - 25:05 Hradecký (Šimůnek), Toula (Hradecký)
Rozhodčí: Čopčík, Chmel . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 12 . Střely na branku: 24:37 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:7 .

Varga, Pazdera (20:49) - Čápek, Hirschler, Rezáč, Smreček, Symon, Kamenář - Hradecký, Dvořák, Kajda, Lívanec, Procházka, Skalník, Šimůnek, Toula, Wagner, Kučera

Hallada, Kovář - Zvolský, Frühauf, Přeslička, Těšínský, Kerouš, Michálek - Brož, Kalaš, Staněk, Boreček, Hrabák, Janda, Coufalík

Třináct hráčů do pole a po dvou brankářích, s tím přijela Hostivař ke svému prvnímu utkání proti soupeři z Lužin. První třetina se nesla v duchu agresivního presu, který přinesl své ovoce. Už ve čtvrté minutě se po přihrávce zpoza brány trefil Janda! Gólové hody první dějství rozhodně nepřineslo, tento zásah byl jediný. Následná přesilová hra Hostivaře nebyla využita, ba naopak zahrozili domácí. V bráně byl ale připravený Hallada a do šaten se odcházelo s příznivým stavem 0:1.

Nejvíce toho nabídla třetina druhá, v té muži v maskách lovili míček ze sítě celkem pětkrát. První zásah si připsal hostivařský kanonýr Marek Brož! Před modrou čárou se míčku ujal Přeslička a nádhernou přihrávkou par excellence vybídl zmíněného kanonýra k relativně lehkému zakončení. Když se o pár minut později po oku lahodící souhře první přesilovkové formace poprvé v zápase trefil Jan Zvolský, bylo to už o tři góly. Určitě se dalo hře leccos vytknout, přesto tvrdím, že se diváci měli na co koukat. Přihlíželi i situaci z dvacáté šesté minuty, kdy za domácí celek důrazem v brankovišti procedil míček za záda našeho gólmana Luděk Hradecký. Na tuto chvíli čekal Zvolský, jinak se to ani nedá říct. Necelou minutu poté se zapsal mezi střelce podruhé, 1:4! Hody prostředního dějství ukončil hráč domácích barev. Samostatným průnikem a bekhendovým zakončením se prosadil Lukáš Toula.

Poslední etapu poznamenala průtrž mračen. Povrch byl kluzký a oba celky se musely se vzniklými potížemi vypořádat. Skóre 0:3 naznačuje, kdo se s nimi popasoval lépe. Ve hře se objevovalo více nepřesností a paradoxně více důrazu ze strany domácích, který byl v namoklých podmínkách vítaným zpestřením. Účet střelců z Hostivaře se zastavil až na čísle sedm. Nejdříve Brož následoval příkladu dvougólového muže a s přispěním nešťastného obránce uklidnil hostující střídačku, kterou o chvíli nazpět zužoval strach ze vstřelení kontaktní branky. Povedenou střelou se prezentoval i další článek úspěšného prvního útoku Marek Kalaš, 2:6! Kdybych zápas přirovnal k dortu, třešničkou na něm by byl bez diskuze počin pravorukého Viktora Staňka. Nikým nehlídán před brankou soupeře nedal parádní kličkou gólmanovi Pazderovi jedinou šanci. Konečný stav utkání 2:7!

Závěrem bych chtěl vyjádřit naši podporu pro brankáře Vargu, který musel po nešťastném střetu vystřídat. Doufáme, že se nejedná o nic vážného a že se v nejbližší době opět postaví mezi tři tyče.

Martin Přeslička (obránce HBC Hostivař): "Na dnešní zápas jsem se těšil jako malý kluk. První zápasy sezóny jsou vždycky trochu nevyzpytatelné, ale dnes jsme to zvládli parádně. Škoda jen té přeháňky a nešťastného střídání brankáře soupeře."

Pavel Frühauf (obránce HBC Hostivař): "Bylo to utkání, které nemělo až tak vysokou kvalitu, vysoké tempo hře ale nechybělo. Kromě pasáže prudkého deště jsme, myslím, byli lepším týmem. Z průměrného zápasu bych vypíchl "Přeslovu" výbornou střílenou přihrávku."