14.05.2017 Reportáž

Hostivař nezvládla třetí čvrtfinálový zápas! Kert Park na domácí půdě snížil!

Prospaná první třetina zapříčinila snížení série na 2:1. Hostík sice ve druhé a třetí třetině tlačil, vyrovnávací branku však nestihl.

CF3, sobota 13.5.2017

KER

Kert Park Praha

3:2

2:0, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 26:15 Kerouš (Zvolský), 42:14 Zvolský (Kalaš).
Rozhodčí: Augustýn, Rezek . Vyloučení: 9:5 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 26:20 . Průběh utkání: 3:0, 3:2 .

Varga, Pazdera - Symon, Hirschler, Smreček, Pospíšil - Michetschläger, Řezáč, Procházka T., Kello, Jindra, Janoušek, Hrádek, Krčil, Jura, Skalický, Kajda

Janovec, Kovář - Zvolský, Hostinský, Přeslička, Suchý, Michálek, Těšínský, Novotný - Kalaš, Palička, Brož, Lehner, Staněk, Kerouš, Boreček, Malaťák, Hrabák, Janda, Pavel, Coufalík

Domácí na Hostivař stejně jako ve druhém zápase vlétli a ve třetí minutě šli do vedení, když brankář Janovec upálil míček jednomu z domácích smolně pouze ke Kovárníkovi, který střelou k tyči otevřel skóre. V deváté minutě bylo ještě hůř, protože Kamenář trefil balonek ze vzduchu a Kert vedl 2:0. Hosté byli v prvním dějství malátní, nicméně pokud se dostali do pásma, měl velké šance. Brož jen o kousek netrefil poloodkrytou klec, Suchý trefil břevno. Ačkoliv byl v zápise z první třetiny uveden v počtu střel stav 13:13, Hostivař reálně vyslala pouze čtyři, což jen potvrzuje její nezvládnutí.

Druhá třetina skoro nezačala a domácí opět udeřili. Kajda si pokryl před brankou balonek a z otočky se trefil k tyčce. Kert pak začal hrát to, co potřeboval a Hostivař pomalu přebírala otěže utkání. Také jí pomohl fakt, že rozhodčí na chvíli přerušili utkání kvůli silnému dešti. Branka se po několika závarech dostavila až čtyři minuty před koncem druhé třetiny, kdy vypálil Kerouš backhandem z kruhů a nic nevidící Varga poprvé kapituloval. V závěru třetiny rozhodčí vyvolali menší vlnu nevole, když na každé straně neodpískali naprosto jasn8 zakázaná uvolnění, ale to bylo ze druhé třetiny vše.

Třetí třetina až na jednu výjimku, kdy šel jeden z domácích sám na Janovce, který však Hostík podržel, patřila hostům. Snížení však ne a ne přijít, ikdyž jsme viděli opět spoustu vyloučení. Snížení nakonec přeci jen přišlo po lehce kuriozní situaci, kdy měli jít domácí do tří, Kalaš našel skákající přihrávkou kapitána Zvolského, který díky brilantnímu zpracování uháněl sám na Vargu a v těchto momentech se moc nemýlí. Stav 3:2 pro Kert a Hostivař měla k dispozici přesilovku. Ta se však hrubě nepovedla a když už se hosté usadili v pásmu a odvolali brankáře, byli velmi přísně (ani z videa se hraní v šesti nedá stoprocentně prokázat) vyloučeni za hru v šesti. Hostivař se sice dokázala třicet vteřin před koncem ještě do pásma dostat, ale ani to, ani výrok rozhodčího, který nejprve po ataku Paličky zvedl ruku, aby ji po několika vteřinách následně stáhl zpět, nezvrátil prohru 3:2 z pohledu domácích.