04.10.2016 Reportáž

Grepl pálil ostrými! Mladší žáci rozdrtili na Palmovce Kovo!

Ve střelecké hody se proměnil zápas mladších žáků na Palmovce. Hostivař zde i v okleštěné sestavě rozdrtila domácí Kovo čtrnácti brankami! Lukáš Grepl se těšil z hattricku.

5.kolo, neděle 2.10.2016

KOV

Kovo Praha

1:14

0:4, 1:4, 0:6

Branky a nahrávky: 1:30 Malysz, 1:56 Grepl (Šťastný), 2:13 Šťastný, 7:52 Grepl (Zámečník), 15:21 Grepl (Šťastný, Prager), 16:23 Stoulil, 21:07 Stoulil (Prager, Mikšovský), 21:15 Šťastný, 24:10 Zámečník, 28:19 Zámečník (Štastný), 29:29 Smetana (Grepl), 29:51 Malysz (Houška), 29:59 Štamfest (Malysz), 35:50 Štamfest (Malysz) .
Rozhodčí: Rezek, Dubovský . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 57 . Střely na branku: 5:80 . Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:14 .

Jánošík - Malík, Čech, Tuna, Hájková, Ihnatola, Maršík, Lejsek, Třeštík, Ihnatola, Petrášková, Novák, Jánošík

Drahoš - Mikšovský, Zámečník, Houška, Smetana - Prager, Šťastný, Grepl, Štamfest, Malysz, Stoulil

Nově formovaný tým Kova našim hráčům dovoloval mnoho a naši borci se snažili z toho vytěžit co se dá. Prakticky celý zápas se odehrával v obranné třetině domácích, čemuž odpovídá i počet střel 80:5 ve prospěch Hostivaře, dle oficiálního zápisu.

Již po první třetině to bylo 4:0 pro Hostivař po gólech Malysze, Štastného a dvou brankách Grepla. Po druhé třetině svítil na tabuli výsledek 8:1, když skórovali Grepl, Šťastný a dvakrát se trefil Stoulil. Jednou se podařilo soupeři i utéct a překonat studeného Marka Drahoše.

Všichni hráči Hostivaře se i přes pořád narůstající skóre hecovali a chtěli nastřílet gólů co nejvíc. A aby si vstřelili své první góly v kategorii nebo vůbec v hokejbalu i hráči, kterým se to do teď nepovedlo, upravili trenéři na třetí třetinu první formaci. Obránce posunuli do útoku a naopak. A hle, ve dvou případech se to povedlo. Nejdříve dokonce dvakrát skóroval Daniel Zámečník a poté i Ríša Smetana. Zbývalo ještě, aby se to povedlo i Jonašovi Prágrovi, který se dostal do několika slibných šancí, ale štěstí tentokrát nepřálo, nebo to výborně chytil gólman KOVA Jánošík, v jednom případě dokonce musel vypomoct i obránce. Gól ve třetí třetině ještě přidal Malysz a dvakrát také zasunul míček za gólmana KOVA i Štamfest. Konečný výsledek byl 14:1.

Grepl Tomáš (trenér HBC Hostivař): "Takovýto zápas se těžko hodnotí. Mladý soupeř, který se teprve sžívá. Přesto je musím pochválit za to, že i když prohrávali, tak se snažili celý zápas bojovat a makat. My jsme měli trošku strach z asfaltu, na který již nejsme moc zvyklí, ale nakonec to nebylo tak špatné. Co se týká hry tak nemůžu klukům nic vytknout. Pořád chtěli útočit, střílet branky a hlavně se zápasem bavit. Můžu jim maximálně pogratulovat a poděkovat. Teď nás čeká tým Hýskova, tak uvidíme jak se nám bude dařit nadále."

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!