20.04.2018 Reportáž

Dva hattrickáři a skvělý Keprt v brance! Starší žáci zaskočili Kovo!

V pátek odpoledne se na hřišti v Čimicích konalo derby mezi hráči Hostivaře a TJ KOVO. Na vzájemné zápasy to bylo 3:0 ve prospěch hráčů KOVA, ačkoliv všechny zápasy byly poměrně vyrovnané. Hráči Hostivaře chtěli tuto smůlu konečně prolomit.

18.kolo, pátek 20.4.2018

6:4

2:0, 2:3, 2:1

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 7:19 Hroch (Šťastný), 10:02 Šťastný (Munk), 17:03 Hroch (Ilušák), 22:57 Šťastný (Hroch), 31:46 Hroch (Ježdík), 34:13 Šťastný (Grepl) .
Rozhodčí: Augustýn, Jirsák . Vyloučení: 5:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 17:56 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4 .

Keprt (F.Janšta) - Ilušák, Zámečník, Sucharda, Hroch, Nguyen, Ježdík - Grepl, Štoural, Bartoš, Ferfecki, Zavřel, Janšta, Munk, Šťastný

Blaho - Kabát, Chramosta, Kříž, Jizba, Drobník, Schönfeld, Fluxa, Vondráček, Novák, Maršík, Vraný, Vyšata, Petrášek

První třetina začala lépe pro Hostivař. Nejdříve v osmé minutě utekl Marek Hroch a o tři minuty později propadlo nahození Adama Šťastného za záda brankáře Blaha.

Ve druhé třetině přidali hráči KOVA na obrátkách a chtěli výsledek otočit. Trefili se hned třikrát! Nejprve skóroval Jizba a po něm dvakrát dostal za záda Keprta míček Ondřej Fluxa. Za Hostivař korigovali výsledek Hroch a Šťastný. Kovo mělo i další šance, v cestě jim stál ale výborně chytající Keprt. Po druhé třetině byl výsledek 4:3 ve prospěch Hostivaře.

Třetí třetinu odstartoval ve velkém stylu opět Marek Hroch, který únikem přes celé hřiště vsítil svůj třetí gól v utkání. Adam Šťastný se nenechal zahanbit a také dovršil svůj hattrick. Hráči Kova začali působit nervózně, ale ani tak si nepřipouštěli, že by mohli prohrát. Stále jim stál ale v cestě především brankář Tomáš Keprt. I přes jeho snahu se ale objevil před bránou osamocený Chramosta a korigoval konečný stav. Utkání skončilo vítězstvím Hostivaře 6:4.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Výborný zápas v rychlém tempu. Hodně nám pomohly první dva góly, po kterých jsme všichni začali věřit, že zápas urveme. Všichni hráči si hrábli, ale předvedli super výkon, a to zejména Tomáš Keprt, který předvedl přímo famózní zákroky a přiváděl hráče KOVA k šílenství. Ti utkání morálně příliš nezvládali a nám stačilo si hlídat vedení.