09.04.2017 Reportáž

Dorost loupil i v Pardubicích! O osudu utkání rozhodla závěrečná část!

Duelem číslo tři, ve čtvrtfinálové skupině, bylo utkání s Pardubicemi. Soupiska domácího Autoskla byla naplněna až po okraj, na straně Hostivaře naopak tentokrát chyběla trojice opor.

17.kolo, neděle 9.4.2017

PCE

Pardubice

0:3

0:0, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 31:46 O.Nocar (J.Vaniš, Srp), 40:40 J.Vaniš (Čejka), 42:44 Čejka (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Řezníček, Karous . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 50 . Střely na branku: 20:30 . Průběh utkání: 0:3 .

Foršt (Habětínek) - Deml, Geisler, Habětínek, Jedlička, Svoboda, Hruška, Toman - Augustin, Holeka, Jančík, Tajovský, Janeček, Kábrtová, Kouba, Langr, Licek, Moravec, Pichler, Šimek, Tichý

Štoural (Dostál) - Kubeš, D.Vaniš, Němec, Kolář, Sedláček - Vosátka, Čejka, Zyta, J.Vaniš, O.Nocar, Srp, Bůžek, Mareš, Zámečník, Sousedík

Hostivař v úvodu překvapila aktivní hrou a soupeře přehrávala. Do první veliké šance se dostal Marek Zyta, jeho střelu ale brankář v bílém vyrazil mimo tři tyče. Domácí dostali ve čtvrté minutě možnost první přesilové hry, hráči z Prahy ale přesně plnili stanovené pokyny a pardubickým příliš nedovolili. Čejka naskočil z trestné lavice a hostivařští byli dál střelecky aktivnější, k čemuž mu taktéž pomohla početní výhoda. Několikrát se poté zaskvěl třetí útok, který jednoduchou hrou směroval každý míček na Foršta, který byl ale v úvodním dějství pozorný a stav byl tak stále bezbrankový.

Kdepak, gól zhruba padesátka diváků neviděla ani ve druhé patnáctiminutovce. Nutno podotknout, že hra se více srovnala a zvláště konec třetiny patřil soupeři. Bezbrankový stav nezměnila ani další přesilová hra Hostivaře, a tak bylo zřejmé, že rozhodne perioda závěrečná.

V hlavách koloval fakt, že kdo dá úvodní gól, pravděpodobně vyhraje. Hostivařská družina byla upravena do dvou pětic a toužila po otevření skóre. A to nakonec vyšlo! David Srp nasměroval ze středního pásma míček před branku domácích, kde ho šikovně tečoval Jiří Vaniš. Forštem vyražený balonek si našel Ondřej Nocar a zakončil přesně! Sil postupem času ubývalo a i soupeř ohrožoval svatyni hostivařského Štourala. Přesilovou hru domácích Hostivař přežila a v dalších minutách se především bojovalo o každý centimetr hřiště! Pardubičtí se snažili o vyrovnání, dech ale všem vyrazila zdánlivě nenápadná situace v jednačtyřicáté minutě, kdy Čejka zakončil své dlouhé střídání přihrávkou na Jiřího Vaniše, který z mezikruží propálil střelou bez přípravy vše! Křídla pardubickým přistřihl zbytečným vyloučením posléze Habětínek a Hostivař trestala! Vaniš střílel a odraženou střelu dorážel Čejka. Čtvrtý gól v závěru už pro ofsajd uznán být nemohl, hostivařští se přesto mohli radovat. I ve třetím utkání na venkovním hřišti totiž dokázali uspět. Z Pardubic si přivezli výhru 3:0!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "V Pardubicích jsme předvedli týmový výkon, který nás dovedl k další výhře. Jsem rád, že jsme se dokázali prosadit i bez dvojice nejproduktivnějších obránců a nemocného útočníka Mazury, kterého tentokrát ve druhém útoku skvěle nahradil starší žák David Srp. Na střídačce to žilo a na hřišti každý plnil to, co se po něm chtělo. Hráli jsme trpělivě, s jistým brankářem v zádech. Troufám si tvrdit, že výhru jsme si zasloužili."

Jiří Doležal (trenér HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice) - „Na dnešním utkání jde jen těžko hledat pozitiva. Od Hostivaře jsme nedostali facku, ale spíš "dělo" mezi oči. Hlavně v první třetině jsme v roli diváků sledovali moderní útočný hokejbal v podání hostů. Jen díky Pájovi jsme tuto smršť přežili s nulou. Druhá třetina již byla z naší strany o mnoho lepší a zápas byl najednou vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Aktivní jsme zůstali i ve třetí třetině, jenže trochu šťastný gól Hostivaře určil vítěze zápasu. Od této chvíle jsme úplně ztratili trpělivost a chtěli za každou cenu co nejdřív vyrovnat. Zapomněli jsme však na základní pravidla týmové hry. Hostivař toho využívala přečíslením a nakonec v pohodě ještě dvakrát skórovala. Bohužel dnes to nebyl náš den. Takto se play off nehraje! Doufejme, že tato prohra pro nás bude dost důrazným varováním a k příštím zápasům nastoupíme tak, jak se k vrcholu sezóny sluší. Na druhou stranu jsme zase objevili nedostatky, na kterých teď určitě zapracujeme.“

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!