15.11.2016 Reportáž

Až nájezd v poslední minutě rozhodl! Mladší dorost se v Prachaticích pořádně nadřel!

K dalšímu ligovému utkání zajel mladší dorost Hostivaře do zřejmě nejkrásnějšího venkovního hokejbalového areálu v republice - do Prachatic.

9.kolo, neděle 13.11.2016

PRA

Prachatice

1:2

1:0, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 30:21 Čejka (Zámečník), 44:32 Čejka .
Rozhodčí: Kalabza, Tarantík . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 32:27 . Průběh utkání: 1:0, 1:2 .

Kolka - Keresteš, Hudeček, Kadlec, Mašek, Šilhán - Turek, Hudeck, Binka, Čertík, Sedláček, Štěpánek, Uhlíř, Štětina, Rek, Veselý, Dudla

Dostál (od 31.Štoural) - M.Nocar, Zámečník, Kolář, Němec, Krupka, Sedláček - Vosátka, Čejka, Maťocha, Bůžek, O.Nocar, Ježdík, Sousedík, Mareš, Petřvalský

Do promrzlých Prachatic dorazila Hostivař v zúžené sestavě a bez několika vyhlášených střelců, kteří tentokrát dostali volno. I přesto se hostivařští nevzdávali pozice papírového favorita a v čele s nejproduktivnějším hráčem soutěže, Janem Čejkou, hodlali uspět.

Utkání ale patřilo všem třem brankářům i nadšené hře domácího týmu, který dělal svým rychlým přístupem hostivařským problémy. Už v páté minutě využil podklouznutí hostujícího obránce za brankou Štěpánek, který namazal před svatyni Dostála Štětinovi, který otevřel skóre. I posléze měl soupeř více ze hry a brankář Hostivaře musel několikrát zasahovat. Ale protože on, i jeho protějšek v prachatickém dresu neinkasovali,vedl domácí tým po první části tím nejtěsnějším rozdílem.

Střelecká aktivita byla i ve druhé části na straně domácích. Dostál se musel několikrát vyznamenat a především jeho zákrok lapačkou v závěru třetiny stál za to. Založení útoku hostivařských často končilo už ve středním pásmu. A když už se hráči dostali k zakončení, byl na místě pozorný Kolka. Prachatičtí tak i po druhé části vedli fotbalovým výsledkem, 1:0.

Do třetí části vystřídal jinak skvělého Dostála v brankovišti Václav Štoural, který se při rozcvičce prezentoval ve slušivém kulichu. V sestavě došlo k dvojici úprav a s cílem trpělivě čekat na chybu soupeře vyrazili hostivařští do třetí části. Už po dvaceti vteřinách využil přesné rozehrávky Zámečníka a prostoru ve středu hřiště Jan Čejka, který v úniku nedal Kolkovi šanci, 1:1. Tým z Prahy posléze zazdil nabídnutou přesilovku a naopak v deváté minutě musel děkovat Štouralovi, který nadvakrát zneškodnil šanci domácích. Minutu a půl před koncem základní hrací doby si vzali domácí oddechový čas a dopřáli prostor pro oddech speciálně složené formace, která měla za úkol rozhodnout utkání ve prospěch Hostivaře. V závěru využil opět přechodu pásma skrz střed hřiště Čejka a zakončení mu v úniku znemožnil jen faul obránce domácích. Nařízené trestné střílení s přehledem sám faulovaný proměnil a pouhých 28 vteřin před koncem duelu rozhodl.

V řadách domácího týmu zavládlo zklamání, na straně hostující Hostivaře nadšení z obratu. Nutno podotknout, že prachatičtí působili v mrazivém utkání aktivněji a rychlým přístupem nedávali hostivařským příliš šancí ke kloudnému rozehrání akce. Ve skvělém světle se představili i všichni tři brankáři tohoto klání, kteří rozesmutnili nejednoho střelce i v těch nejvyloženějších šancích.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Soupeř nás svým nadšením potrápil a zasloužil si bodovat. Nám se tentokrát nedařilo. Pochválil bych ale oba naše brankáře, kteří nás stále drželi v šanci na obrat."