Avir Praha B

2:1ss

0:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 25:23 Zvolský (Brož).
Rozhodčí: Ptáček, Danylec . Vyloučení: 0:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 4 . Střely na branku: 28:32 . Průběh utkání: 0:1, 2:1 .

Petrželka - Ivasienko, Bejšovec, Matta, Valek, Leck - Polák, Slavík, Skramužský, Alt, Dvořák

Kovář, Hallada - Zvolský, Hostinský, Těšínský, Přeslička, Hradňanský, Suchý - Kalaš, Kubišta, Brož, Staněk, Pavel, Boreček, Coufalík, Michálek, Fruhauf, Janda

Začátek zápasu měl být v 19:30. Hráči Hostivaře se tedy 20 minut před utkáním přesunovali na hřiště k předzápasové rozcvičce jen proto, aby byli hned odeslání zpět do šatny kvůli probíhajícímu tréninku. Další zdržení přišlo poté, když k dispozici nebyla časomíra ani nikdo, kdo by mohl čas hry stopovat. Když tuto funkci odmítl jeden z našich trenérů, byly angažovány dvě mladé a ochotné dívky a zápas konečně mohl začít.

Obraz utkání moc nenaznačoval, že by hrál druhý s posledním, přesto si Hostivař dokázala vypracovat více jasnějších brankových příležitostí. Paradoxně však šla do vedení až 5 minut před koncem druhé třetiny po nahození kapitána Zvolského od červené čáry, které si nešťastně srazil jeden ze soupeřů do vlastní branky. Pro něj to byla aspoň malinká náplast, protože v první třetině dorážel míček, který brankář Aviru neměl pod kontrolou, do branky, jenže až po odpískání, protože se rozhodčímu ztratil balonek z dohledu. Po hříchu však vedla Hostivař jen 1:0 a třetí třetina stále slibovala nečekané drama. To zařídil 3 minuty před koncem Polák, který se po jednom z nemnoha zaváhání vytočil od mantinelu a z kruhu překonal Kováře střelou do šibenice.

Závěr zápasu nekončil zrovna šťastně, protože se dohrával nadvakrát, bohužel nikdo nebyl schopný vysvětlit, proč rozhodčí odpískal konec a vzápětí se dohrávalo zhruba 15 vteřin. Na druhou stranu, pokud by byla koncovka hostů přesnější, nemusela by je tato situace tolik štvát. A těch několik tyček a neproměněných šancí je může mrzet o to více, protože letos má Hostivař v nájezdech negativní bilanci, kterou soupeř ještě umocnil a v této sezoně vyválčil své první body.

Miloš Jíša (trenér HBC Hostivař): Co říci k zápasu? Z naší strany jednoznačné podcenění soupeře a nerozehranost, ze strany borců z "pralesa" houževnatost a odhodlaní využít domacího (ne)kvalitního povrchu, naší jalovosti a střelecké impotence k zisku prvních bodů. Shrnuto podtrženo; Koukatelný to nebylo. Za zmínku stojí ledatak časomíra / nečasomíra - dvě slečny, vybrané těsně před zápasem z již takto prořídlých ochozů Palmovky - (zainteresovaní vědí své), kaskadérská vložka Adama "Číby" Kubišty, který předvedl "baseballový safe" hodný top 10 zákroků americké MLB, zranění Marka "Maříka" Kalaše, které zaujalo polovinu našeho týmu tak, že se přestal věnovat dění na hřišti a samozřejmě i oba góly, které padly v základní hrací době, neboť je defakto dával jen soupeř. A jelikož nájezdy bývají zpravidla loterií, tak klukům z Aviru gratuluji k (historicky) prvním bodům v soutěži a přeji si, aby se scházeli v takto hojném počtu častěji a potrápili více soupeřů. A za nás věřím, že se rychle oklepeme a začnem hrát to nač jsme zvyklí. Martin Přeslička (HBC Hosstivař): Těžko se to hodnotí, zápas jsme nezvládli, celé to podcenili a trápili se v koncovce. Je to ale jen jeden zápas a nemůže nás to položit. Musíme se z toho poučit a již v sobotu to napravit proti Kolínu. Ten pravý boj je každopádně teprve před námi !

“Oproti loňsku máme mnohem silnější tým“ říká útočník A týmu Samuel Kucharčík!

3.5.2024

Mladší žáci A se představili na půdě Tygrů! Domů odjížděli s vyrovnanou bilancí!