15.05.2018 Turnaje

Přípravka B přivezla z daleké Žiliny bronzové medaile! Kotík nejlepším brankářem!

Desetiletí hokejbalisté Hostivaře se uprostřed května zúčastnili prestižního turnaje ve slovenské Žilině, kde je ve dvou dnech čekal náročný program a několik přetěžkých soupeřů...

Kluci ročníku 2008 se stejně jako trenérský tandem na akci velice těšili i přesto, že před nimi byla daleká cesta. Noční odjezd proběhl bez problémů, stejně jako včasný příjezd k zimnímu stadionu v Žilině, kde se celá akce konala. Pořadatelé připravili nadupaný program a děti se po celý víkend rozhodně nenudily. Dařilo se ale i výsledkově! Ročník 2008 zaznamenal v posledních měsících výrazný pokrok, což se prokázalo i na tomto mezinárodním turnaji.

Hostivař přehrála na úvod pardubické Autosklo 6:3, posléze ale nestačila na velice silný tým Martina. I třetí ze soupeřů byl ze Slovenska! Hostivařští nedali Spišské Belé šanci, vyhráli výrazným rozdílem a zakončili sobotní den vítězně. Pokud chtěla družina trenérů Martina Přesličky a Kristýny Drážkové pomýšlet na vytouženou medaili, musela minimálně v jednom nedělním utkání uspět. A to se podařilo hned v dopoledním utkání, ve kterém hostivařští přehráli Lords Ball Svit 7:2! Poslední souboj přiřkl Hostivaři celkového vítěze turnaje, domácí Žilinu! Ta potvrdila pozici velkého favorita a zvítězila. Hostivař tak zakončila turnaj s bilancí tří výher a dvou proher, což ji katapultovalo na pomyslnou "bednu".

Zisk bronzových medailí si hostivařští náležitě užili! Nejlepším brankářem celého turnaje byl navíc vyhlášen Jiří Kotík, cenu pro nejužitečnějšího hráče Hostivaře si zase odnesl obránce Filip Skála. Všem hráčům gratulujeme k úspěchu na mezinárodním turnaji!

Tým Hostivaře: Jiří Kotík, Ondřej Coufal - Adam Michek, Filip Skála, Šimon Režnárek, Alexander Klein, Adam Votava, Stanislav Bezpalec, Filip Hradil, Matouš Knotek, Vítek Kápička

Kristýna Drážková (trenérka HBC Hostivař) - Turnaj přípravky na Slovenské půdě hodnotím za velmi povedený. Povedlo se nám splnit hlavní dva cíle. Maximálně si užít turnaj a zajistit nezapomenutelný zážitek pro kluky. Za hlasitého fandění ze strany rodiču a dalších fanoušků se nám povedlo vybojovat bronzovou medaili a několik individuálních cen. Úsměv kluků a rodičů byl pro nás největší dárek po dvoudenním maratonu.