10.04.2018 Turnaje

Áčko přípravky bylo v Čimicích stoprocentní!

Vzhledem k březnové fujavici si přípravka musela na svůj první letošní turnaj počkat až do dubna. A naštěstí už tentokrát první dubnová sobota přivítala turnaj v Čimicích krásným slunečným počasím.

Také byli všichni zvědaví, jak se na výkonech projeví nový formát utkání, který od jara prodloužil zápasy na 3 x 6 minut. A jak to viděl trenér přípravky Lukáš Krupka? Turnaj byl mixem různých výkonů. Dlouhá zápasová pauza se ukázala hned v prvním zápase. Kluci byli na hru tak natěšeni, že hráli hodně dopředu a tak aktivně, až zapomínali na bránění. Nechali tak vyniknout Tomáše Kalinu v bráně, který nás skvěle podržel. Naštěstí postupem času se zlepšili i v teto aktivitě. To zároveň se slušnou střeleckou produktivitou znamenalo první dvě vítězství s domácími Rebely i s týmem Elby.

Po pauze vstoupili kluci do zápasu s Kelty naopak velice neaktivně a herní projev nebyl vůbec dobrý. Jako by myšlenky zůstaly ve frontě na párek v rohlíku. Naštěstí nám soupeř o mnoho neutekl a tak od druhé třetiny jsme zvýšenou aktivitou přebrali otěže zápasu a výsledek otočili.

Poslední zápas proti mladším hráčům Kladna byl ve znamení nemohoucnosti skórovat a přes výraznou herní převahu zůstalo pouze u fotbalového skóre. Po čtyřech vítězstvích nelze turnaj hodnotit jinak než pozitivně, ale musíme zapracovat na koncovce a hře 1 na 1. Jak se to podaří, uvidíme již za necelé dva týdny, protože přebor přípravek pokračuje již 21. dubna, kdy by se mělo odehrát odložené březnové kolo.

Sestava HBC Hostivař: Kalina, Soukup - Švec, Svoboda, Hradil, Olišar, Nestrojil, Bezpalec, Absolon, Herman