16.04.2015 Hodnocení víkendu

A tým na jaře poprvé nebodoval. Vary úspěšnější!

Bodovou šňůru přetrhlo v neděli hostivařskému A týmu mužstvo Karlových Varů, které na svém hřišti zvítězilo 4:2. Branky Hostivaře vstřelili Ondřej Palička a Marek Brož.

Boj o první místo stejně jako důrazný a rychlý hokejbal. Přesně to sliboval předposlední zápas nadstavby, ke kterému zavítala Hostivař na horkou půdu karlovarského CSKA. A diváci si museli přijít na své. Od první minuty se totiž hrálo ve vysokém tempu a hlavně domácí se snažili vyvíjet neustálý tlak na branku Václava Laina. Přesto první gól padl na druhé straně, když se ve čtvrté minutě po rychlé kombinaci dostal k míčku Marek Zápotocký a přesnou přihrávkou vyzval ke skórování Ondřeje Paličku.
Hned za půl minuty ale bylo po ráně Jana Bauera, který zúročil svůj hokejový důraz, srovnáno. Dál se hrál rychlý hokejbal, který navíc umocňovat nový plastový povrch. Míček měli ale stále častěji na holi domácí, kteří těžili jak z dobrého pohybu, tak respektu části týmu Hostivaře. Jeho největším problémem se však záhy ukázala buly v obranném pásmu. Po drtivé většině z nich se totiž karlovarští dostávali do tlaku a šancí a skóre se neměnilo jen díky výborně chytajícímu Lainovi. Do vedení šli v desáté minutě paradoxně opět hosté, když se k odraženému balonku dostal Marek Brož a jednou rukou ho poslal do sítě Martina Nováka.
Druhá třetina ještě víc odhalila tápání Pražanů v obranném pásmu, což vyústilo ve vyrovnání. Po sérii tří prohraných vhazování před brankou Laina si seběhl mezi kruhy Jan Soukup a trefil přesně k tyči. Hostivař tak musela znovu přidat v útoku a hra se začala přitvrzovat. Zatímco hráči Varů reklamovali údajný faul Jelínka v rohu hřiště, zůstala na druhé straně píšťalka zticha při jasném, byť neúmyslném podražení Zahálky nebo přeseknutí hole Brože v jasné šanci.
Třetí třetina přinesla zřejmě nejvyrovnanější hru se šancemi na obou stranách, bohužel ale se smutným koncem pro hosty. Necelé dvě minuty před vypršením třetí třetiny si totiž po prohraném (jak jinak) buly před Lainem seběhl hráč extraligové Energie Michal Vachovec a strhl vedení na stranu domácích. V závěrečné power play pak završila účet zápasu další hokejová posila Petr Šinágl.
Pro Hostivař to byla vůbec první jarní porážka v základní hrací době a zároveň se tak ještě víc zamotala tabulka první ligy. O konečném pořadí a dvojicí pro play off tudíž rozhodne závěrečné kolo.