HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
6.11.2017 Aktuální zprávy

„Tři týdny bez zápasů nám budou chybět, ale jinak jsme připraveni dobře", říká Dominik Zámečník ze st. dorostu!

Je jedním z nejdéle sloužících mládežníků Hostivaře, který pamatuje i začátky na hřišti v Malešicích. Jako stabilního člena hostivařské sestavy staršího dorostu jsme ho vyzpovídali před dalším ligovým utkáním, který nejstarší mládežnická kategorie odehraje po dlouhých třech týdnech na hřišti v Olomouci.

V prvním měsíci odehrál starší dorost Hostivaře hned osm utkání, v tom posledním pouze jediné, proti České Třebové. Jestli zápasová absence nebude mít na výkon hostivařských vliv, jsme se pobavili se sedmnáctiletým útočníkem Dominikem Zámečníkem...

Vstup do soutěže vám sice nevešel, od té doby, vyjma utkání s Kovem na Palmovce, ale tvůj tým vítězí. Jak si zatím spokojen s odehranou třetinou ligových utkání?

Zatím jsem rozhodně spokojen, jsou zde sice nějaké nedostatky, ale to se musí dopilovat a rád bych uvedl, že minulý rok se nám podařilo vyhrát všechny možné zápasy a i tak jsme na mistrovství ČR selhali, takže i přes nějaké ty prohry se nikdy nedá odhadnout dopředu, co se stane.

Z těch nejnáročnějších utkáních ses na výhře podílel především v utkání s Kladnem, kde si dokonce nahrával na úvodní gól. Vybavíš si ještě teď klíčovou akci třetího útoku i to, co k cestě za vítězstvím nad kvalitním soupeřem vedlo?

Úplně přesně nejsem schopen odpovědět, ale vím, že jsem odrazil nastřelený míček z rohu útočného pásma na svého spoluhráče Jakuba (Jakub Plohmer, pozn. redakce) na modré čáře a ten zakončoval. Tuším, že do šibenice, ale nejsem si úplně jistý.

V úvodním měsíci jste odehráli hned osm duelů, v tom posledním zase ale pouze jediný s Českou Třebovou. Vyhovovalo ti v poslední době po takové porci větší zápasové volno?

Má to jistě své výhody i nevýhody. Neříkám, že mám fyzický fond na to, abych takovéhle série zápasů zvládal pokaždé, ale zase jsem měl teď víc prostoru na kamarády a nebo občasně na to celodenní válení se u televize a regenerování. Myslím, že moji spoluhráči by mi dali za pravdu, takže ano, dvakrát až třikrát za sezónu mi to rozhodně neuškodí a volno uvítám.

Nemůže mít absence zápasů v posledních týdnech vliv na výkon mužstva v dalším utkání, které Hostivař navíc odehraje na asfaltové ploše v Olomouci?

Já osobně si nevybavuju, že bych v minulosti kdy proti Olomouci hrál, takže nemůžu mluvit za všechny. Určitě nám budou chybět ty tři týdny bez zápasů, ale fyzicky jsme připravení dobře. A tudíž musíme doufat, že nám to sedne a nebude nám to uskakovat od hokejky.

Do Olomouce se navíc starší dorost vypraví bez opor Čejky, Kubeše a dalších. Co bude podle tebe receptem na stále se zlepšující tým Olomouce a zdejší, asfaltový terén?

Ačkoli si cením kvalit našeho Jencka, dovolím si říct, že nikdy to nebylo jen o něm a pokud budeme dostatečně střílet, náš gólman nás podrží a nebudeme zbrkle dělat změny v našich zajetých lajnách, nevidím proč bychom neměli hrát jako s ostatními.

Závěr podzimu bude zápasově opět našlapaný a Hostivař čekají soupeři jako Hradec Králové nebo dosud neporažená Plzeň. Co od těchto utkání očekáváš?

Předně očekávám, že do toho dáme všichni maximum a jak jsem zmínil už předtím, kdykoliv se může stát cokoliv nečekaného a možná i to, že Plzeň už nebude nadále neporažena. Ale stále nás dohání ty přehnané kombinace. Na někoho to prostě funguje a na někoho zas ne.

Redakce

 
 

Také starší žáci už se přestěhovali na hřiště! V neděli ale ještě vyrazí na lyže!

24.2.2018

Starší dorost má zimní přípravu za sebou! První jarní kolo má ale odložené!

23.2.2018

„Už se nemůžu dočkat tréninků s hokejkou", říká kapitán ml. žáků Petr Lehner!

19.2.2018

Fair Cup bude, slibují organizátoři! Systém turnaje ale dozná změn!

18.2.2018

Partneři klubu