HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.4.2018 Rozhovory

„Bývám často na správném místě", říká devítiletý šikula a střelec Filip Hradil!

Ročník 2008 patří v hokejbalové Hostivaři k těm nejpočetnějším a není tajemstvím, že nabízí i spousty talentů. Není to tak dlouho, co jste si na webových stránkách mohli přečíst rozhovor například s útočníkem s vytříbenou technikou, Standou Bezpalcem. Dnes dostane slovo stále devítiletý Filip Hradil, který střelecky válí i v kategorii mladších žáků.

V nedělním utkání mladších žáků byla tvoje gólová trefa vítězná, dokážeš popsat celou situaci, která gólu předcházela?

Tomáš Stoulil vyhrál buly ve středním pásmu, Ríša Smetana zavezl míček do rohu, odkud mi dal krásnou přihrávku před branku a já to trefil k tyči.

V devíti utkáních za mladší žáky si se střelecky prosadil už šestkrát. Čemu svůj střelecký apetit přisuzuješ? Cítíš se být více střelcem, nebo tvůrcem hry?

V týmu jsou výborní spoluhráči, bez kterých bych ty góly určitě nedal. Mám štěstí, že bývám často na správném místě. V žácích se cítím být zatím spíše střelcem, v přípravce se snažím i tvořit.

Nedělnímu utkání předcházel i sobotní, trojkový turnaj přípravek v Čimicích. Jak by si zhodnotil své výkony zde?

Každý zápas byl jiný, nejvíce se mi asi povedl ten první s domácím týmem. Ale vyhráli jsme všechny zápasy, dal jsem pět gólů, takže jsem celkem spokojený.

Máš nějaký hokejbalový vzor, který po očku sleduješ a chtěl by ses mu jednou přiblížit?

David Srp a Honza Čejka! Jednou bych chtěl být stejně dobrý jako oni.

Sezóna bude ještě dlouhá, čeká vás moře akcí. Je nějaká, na kterou se těšíš opravdu nejvíc?

Těším se na turnaj do Žiliny, bude to můj první velký turnaj. A samozřejmě na letní soustředění, tam je to vždy super. O jiných plánovaných akcích zatím nevím.

Redakce

 
 

Mladší dorost si v Ústí zastřílel! Ve třetí části skóroval sedmkrát!

23.4.2018

Mladší žáci otočili duel v Ústí nad Labem! Výhru trefil Michal Mikšovský!

22.4.2018

Soupeřem staršího dorostu ve čtvrtfinále bude dle očekávání Kladno!

21.4.2018

Starší žáci na páteční výhru nenavázali a v Plzni podlehli!

21.4.2018

Partneři klubu